نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

۹۲درصد پرونده‌های کمیته انظباطی، آموزشی و اخلاقی است/ نحوه تخصیص اعتبارات رضایت‌بخش نیست

معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان گفت: باید در عین حفظ استقلال دانشگاهها، زمینه های همکاری با بخش های مختلف مدیریت کلان شهر فراهم شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، سید ابوالحسن ریاضی در گردهمایی معاونان دانشجویی و مدیران تربیت بدنی دانشگاههای منطقه هفت کشور به میزبانی دانشگاه اصفهان، اظهار کرد: مراسم روز دانشجو با کمترین تنش و بیشترین نشاط همراه بود، البته نشستی را اواخر آبان با روسای مناطق برگزار کردیم و مواردی تنظیم شد تا در این روز مشکلی به وجود نیاید که خوشبختانه امسال با وجود کمبودها در بخش رفاهی ۱۶ آذر با آرامش سپری شد.

وی با بیان اینکه معاونت دانشجویی از سیاست به دور است، به مشکلات اقتصادی کشور اشاره وتصریح کرد: این امر برای دانشجویی که خدمات روزمره می گیرد می تواند با آسیب های جدی همراه باشد، البته تمام تلاش خود را می کنیم تا کاهش بودجه در بخش دانشجویی رخ ندهد و یا در بخش هایی با حساسیت کمتر لحاظ شود.

ریاضی اضافه کرد: وضعیت تخصیص ها چندان رضایت بخش نیست از این رو باید راه حلی برای حل و فصل مسائل داشته باشیم که در این راستا به دنبال جذب منابع خارج از منابع دولتی برای دانشگاهها هستیم به عنوان مثال می‌توان از امکانات شهر برای دروس پایه تربیت بدنی استفاده کرد.

پشتیبانی دانشگاههای بزرگ از دانشگاههای کوچک در عین استقرار دانشگاههای جدید التاسیس

وی با بیان اینکه استانداردهای ما در دانشگاهها دو گانه شده است، گفت: تعدادی از دانشگاهها از زیرساخت های قابل قبولی برخوردار هستند، اما تعدادی از دانشگاهها فاقد زیر ساخت هایی برای خوابگاهها و سلف هستند. این وضعیت، شرایط را هم پیچیده کرده است چرا که در چنین دانشگاههایی که فاقد زیرساخت‌های لازم هستند با احتمال بیشتر بروز مسائل دانشجویی روبه رو هستیم.

ریاضی خاطرنشان کرد: در زمان دکتر فرجی دانا سیاستی اتخاذ شد که اکنون نیز به دلیل اینکه چاره ای نداریم دنبال شده و آن بحث پشتیبانی دانشگاههای بزرگ از دانشگاههای کوچک در عین استقرار دانشگاههای جدید التاسیس است.

وی با بیان اینکه باید در چنین شرایطی مدیریت همدلانه تری با دانشجویان داشت، اضافه کرد: باید در عین حفظ استقلال دانشگاهها زمینه های همکاری با بخش های مختلف مدیریت کلان شهر فراهم شود به گونه ای که کمک بگیریم، اما اجازه دخالت به مجموعه ها را در دانشگاهها ندهیم.

معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه ارزیابی هایی صورت گرفته حاکی از بروز مشکلات پیچیده در سطوح دانشجویی است، خاطرنشان کرد: بخشی از این مسائل مربوط امید به آینده و اشتغال است و برخی نیز به کمبود امکانات در دانشگاهها بر میگردد. همچنین مشکلاتی در رابطه با خشم و بروز اختلال های رفتاری نیز وجود دارد.

۹۲ درصد از پرونده های کمیته انظباطی، آموزشی و اخلاقی است

ریاضی با بیان اینکه موج جدیدی از مواد مخدر جدید وصنعتی وارد مجموعه دانشجویی می شود که از این حیث یکی از سیاست های قطعی وزارت علوم مورد حمایت قرار دادن مراکز مشاوره است، افزود: در کمیسیون موارد خاص یکی از متغیرها در تصمیم گیری ، نظر مراکز مشاوره است.

وی ادامه داد: در احکام کمیسیون خاص بازگشت به تحصیل هم وجود دارد البته این بازگشت با نظارت مستمر مراکز مشاوره خواهد بود.

معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان با اشاره به کمیته انضباطی تصریح کرد: ۹۲ درصد از پرونده هایی که وجود دارد مربوط به مسائل آموزشی و اخلاقی است و هشت درصد مابقی سیاسی است البته این را هم باید بدانیم که وقتی وارد فضای قضاوت می شویم باید در کمیته انضباطی خارج از مجامع خودمان نیز بتوانیم دفاع کنیم.

شوراهای صنفی حق دخالت در مسائل سیاسی را ندارند

ریاضی با اشاره به تشکیل بحث شوراهای صنفی گفت: شوراهای صنفی حق دخالت در مسائل سیاسی دانشگاهها را ندارند چرا که اگر این شوراها از مسائل سیاسی دور باشند ابزار مناسبی برای ما خواهند بود در غیر اینصورت فرصت شوراها برای ما تبدیل به تهدید می شود.

وی با بیان اینکه مشارکت شوراهای صنفی با معاونت دانشجویی باعث می شود بار بزرگی از روی دوش ما برداشته شود، عنوان کرد: از معاونت دانشجویی دانشگاهها می خواهیم اگر حتی کوچکترین مشکلی پیش آمده به ما گزارش دهند تا در آینده مشکلی پیش نیاید و اینگونه تصور نشود که اگر به ما گزارش دادند امتیازی منفی در کارنامه مدیریتی آنها لحاظ می شود.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم