نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

پیش بینی درس “نگارش خلاق” در دروس جدید دانشگاه فرهنگیان

سرپرست دانشگاه فرهنگیان از پیش بینی درس نگارش خلاق در کنار درس نگرش علمی در مجموعه دروس برنامه‌های درسی جدید دانشگاه فرهنگیان خبر داد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکتر محمود مهر محمدی در همایش ملی انشاء و نویسندگی با تشریح ضرورت و اهمیت پرورش شایستگی نگارش متن خلاق و همچنین فهم متون خلاق در دانش آموزان، در بیان دلائل این ضرورت به این نکته اشاره کرد که این شایستگی به معنای برخورداری خروجی‌های نظام تعلیم و تربیت از سواد واقعی و گریز از تهدید سواد ابتر، نیمه و ناتمام است.

وی تأکید کرد: فقدان این شایستگی‌ها، هم در عدم امکان برقراری تعاملات معنایی با بخشی فاخر از تولیدات فرهنگی ابناء بشر خودنمایی می کند و هم در عدم امکان ظاهر شدن آنان در قامت پژوهنده‌ای که با اتکاء به آفرینش زبانی از سیطره نامیمون زبان منطقی و علمی می‌تواند دیگران را در داشته‌های خود سهیم سازد.

وی خاطرنشان کرد: دانش آموختگان نظام آموزشی لازم است، قدرت خلق زبان، برخورداری از خلاقیت پرورش یافته در حوزه زبان، قدرت بازی با زبان و به خدمت گرفتن نشانه های زبانی، به جای مخدوم نشانه ها و نمادهای زبانی در قالب زبان متعارف شدن را داشته باشند.

مهرمحمدی در پایان به نقش تربیت معلم در پرورش این شایستگی ها در دانشجو معلمان اشاره کرد و با پیش بینی درس نگارش خلاق در کنار درس نگرش علمی در مجموعه دروس برنامه های درسی جدید دانشگاه فرهنگیان، گفت: پرورش این شایستگی تنها از عهده درس انشاء بر نمی آید، بلکه تمامی معلمان لازم است به این زمینه حساس باشند و در فرآیند تدریس خود و همچنین تکالیف یادگیری که برای دانش آموزان تهیه می کنند، به تحقق این هدف کمک کنند.

انتهای یپام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم