نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

پیش بینی درس “نگارش خلاق” در دروس جدید دانشگاه فرهنگیان

سرپرست دانشگاه فرهنگیان از پیش بینی درس نگارش خلاق در کنار درس نگرش علمی در مجموعه دروس برنامه‌های درسی جدید دانشگاه فرهنگیان خبر داد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکتر محمود مهر محمدی در همایش ملی انشاء و نویسندگی با تشریح ضرورت و اهمیت پرورش شایستگی نگارش متن خلاق و همچنین فهم متون خلاق در دانش آموزان، در بیان دلائل این ضرورت به این نکته اشاره کرد که این شایستگی به معنای برخورداری خروجی‌های نظام تعلیم و تربیت از سواد واقعی و گریز از تهدید سواد ابتر، نیمه و ناتمام است.

وی تأکید کرد: فقدان این شایستگی‌ها، هم در عدم امکان برقراری تعاملات معنایی با بخشی فاخر از تولیدات فرهنگی ابناء بشر خودنمایی می کند و هم در عدم امکان ظاهر شدن آنان در قامت پژوهنده‌ای که با اتکاء به آفرینش زبانی از سیطره نامیمون زبان منطقی و علمی می‌تواند دیگران را در داشته‌های خود سهیم سازد.

وی خاطرنشان کرد: دانش آموختگان نظام آموزشی لازم است، قدرت خلق زبان، برخورداری از خلاقیت پرورش یافته در حوزه زبان، قدرت بازی با زبان و به خدمت گرفتن نشانه های زبانی، به جای مخدوم نشانه ها و نمادهای زبانی در قالب زبان متعارف شدن را داشته باشند.

مهرمحمدی در پایان به نقش تربیت معلم در پرورش این شایستگی ها در دانشجو معلمان اشاره کرد و با پیش بینی درس نگارش خلاق در کنار درس نگرش علمی در مجموعه دروس برنامه های درسی جدید دانشگاه فرهنگیان، گفت: پرورش این شایستگی تنها از عهده درس انشاء بر نمی آید، بلکه تمامی معلمان لازم است به این زمینه حساس باشند و در فرآیند تدریس خود و همچنین تکالیف یادگیری که برای دانش آموزان تهیه می کنند، به تحقق این هدف کمک کنند.

انتهای یپام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم