نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

پیش بینی درس “نگارش خلاق” در دروس جدید دانشگاه فرهنگیان

سرپرست دانشگاه فرهنگیان از پیش بینی درس نگارش خلاق در کنار درس نگرش علمی در مجموعه دروس برنامه‌های درسی جدید دانشگاه فرهنگیان خبر داد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکتر محمود مهر محمدی در همایش ملی انشاء و نویسندگی با تشریح ضرورت و اهمیت پرورش شایستگی نگارش متن خلاق و همچنین فهم متون خلاق در دانش آموزان، در بیان دلائل این ضرورت به این نکته اشاره کرد که این شایستگی به معنای برخورداری خروجی‌های نظام تعلیم و تربیت از سواد واقعی و گریز از تهدید سواد ابتر، نیمه و ناتمام است.

وی تأکید کرد: فقدان این شایستگی‌ها، هم در عدم امکان برقراری تعاملات معنایی با بخشی فاخر از تولیدات فرهنگی ابناء بشر خودنمایی می کند و هم در عدم امکان ظاهر شدن آنان در قامت پژوهنده‌ای که با اتکاء به آفرینش زبانی از سیطره نامیمون زبان منطقی و علمی می‌تواند دیگران را در داشته‌های خود سهیم سازد.

وی خاطرنشان کرد: دانش آموختگان نظام آموزشی لازم است، قدرت خلق زبان، برخورداری از خلاقیت پرورش یافته در حوزه زبان، قدرت بازی با زبان و به خدمت گرفتن نشانه های زبانی، به جای مخدوم نشانه ها و نمادهای زبانی در قالب زبان متعارف شدن را داشته باشند.

مهرمحمدی در پایان به نقش تربیت معلم در پرورش این شایستگی ها در دانشجو معلمان اشاره کرد و با پیش بینی درس نگارش خلاق در کنار درس نگرش علمی در مجموعه دروس برنامه های درسی جدید دانشگاه فرهنگیان، گفت: پرورش این شایستگی تنها از عهده درس انشاء بر نمی آید، بلکه تمامی معلمان لازم است به این زمینه حساس باشند و در فرآیند تدریس خود و همچنین تکالیف یادگیری که برای دانش آموزان تهیه می کنند، به تحقق این هدف کمک کنند.

انتهای یپام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم