نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

۹دی حماسه‌ای ملی است

رئیس واحد علوم و تحقیقات در حاشیه امضا تفاهم نامه همکاری با کمیته ملی المپیک، حماسه ی ۹ دی را حماسه ای ملی دانست و گفت: حماسه ۹ دی توسط مردم ایران اسلامی خلق شد و در تاریخ کشور به یادگار ماند.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر علی عباسپور با بیان این مطلب که ان‌شاءالله امضاء این تفاهم نامه ها مقدمه ای برای توسعه علمی کشور و تحقق اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی باشد ، افزود: باید برای محقق شدن شعار ارتباط دانشگاه و صنعت اهتمام ویژه ای به خرج داد. البته مجموعه علمی واحد علوم و تحقیقات به دنبال برقراری ارتباط موثر و مفید نه تنها با بخش های مختلف صنعت بلکه با سایر سازمان ها و پژوهشگاه های تحقیقاتی و علمی داخل و بین المللی است.

رییس واحد علوم و تحقیقات ماهیت وجودی تفاهم نامه های همکاری این واحد دانشگاهی را برای ارتقاء سطح علمی دانشجویان ، رفع مشکلات حال حاضر کشور در ابعاد مختلف وپیشبرد توسعه علمی دانشگاه موثر دانست و تصریح کرد : واحد علوم و تحقیقات دانشگاهی متمرکز بر تحصیلات تکمیلی بوده و نزدیک به ۴۱ هزار دانشجو در آن تحصیل می کنند که بیش از ۷۰ درصد آن ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول هستند.

دکتر عباسپور به راه اندازی مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی ورزش در این واحد اشاره کرد و ادامه داد: رشته ی تربیت بدنی را در تمام مقاطع و رشته ی جامعه شناسی ورزش در مقطع کارشناسی ارشد در واحد علوم و تحقیقات فعال است و در آینده نزدیک مقطع دکتری جامعه شناسی ورزش نیز راه اندازی خواهد شد .

رییس واحد علوم و تحقیقات به امکانات ورزشی قابل توجه این واحد برای خدمات دهی به دانشجویان ، محققان ورزشی و کارکنان اشاره کرد و گفت : امکانات ورزشی واحد علوم و تحقیقات می تواند کمک های قابل توجهی به تحقیقات در زمینه ورزش و تربیت نیروهای متخصص این رشته کند .

دکتر مجید عباسپور رئیس دانشکده محیط زیست و انرژی واحد علوم و تحقیقات نیز در این مراسم به تاثیر متقابل ورزش و محیط زیست اشاره کرد و گفت : محیط زیست عاملی تاثیر گذار در ابعاد مثبت و منفی ورزش است .

وی به آلودگی هوا ، کیفیت هوای داخل محیط های ورزشی ، سموم و … که تاثیر گذار بر امر ورزش است اشاره کرد و افزود : تغییرات آب و هوایی ، تاثیرات منفی مسائل زیست محیطی بر ورزش و در مقابل تاثیراتی که ورزش روی محیط می تواند بگذارد قابل بررسی است.

دکتر عباسپور به اقدامات مثبت زیست محیطی مسابقات المپیک و جام جهانی اشاره کرد و گفت : آگاهی از تاثیرات متقابل ورزش و محیط زیست ، فعالیت‌های گسترده ای را در این زمینه به همراه داشت تا جایی منجر به شکل گیری کمیته ی ورزش و محیط زیست در سال ۱۹۹۵ شد .

وی به راه اندازی تله کابین به عنوان جایگزینی مناسب برای استفاده از اتوبوس در جهت حفظ محیط زیست این واحد دانشگاهی اشاره کرد و گفت : بخش دیگر فعالیت های واحد علوم و تحقیقات در رابطه با رشته های متعددی است که با مباحث ورزش مرتبط است، به عنوان نمونه دانشکده مدیریت این واحد در زمینه مدیریت ورزش ،دانشکده پزشکی در رابطه با مسائل سلامت و بهداشت در ورزش و دانشکده علوم انسانی و اجتماعی در خصوص جامعه شناسی ورزش و … می تواند در این زمینه بسیار مفید عمل کنند .

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات ، مهندس کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک نیز در این مراسم از نگاه متفاوت مدیریت واحد علوم و تحقیقات به مباحث ورزشی و زیست محیطی تقدیر کرد و گفت: مدیران کشور در تخصص های گوناگون می توانند از امکانات و ظرفیت های علمی و تحقیقاتی واحد علوم و تحقیقات به خوبی بهره ببرند.

وی وجود رشته ها و فضاهای ورزشی این واحد را قابل تقدیر دانست و افزود: تأثیرات متقابل ورزش و محیط زیست در دنیای امروز بیشتر از همیشه قابل بررسی و تأمل است و براین اساس وظایف کمیته ملی المپیک تنها به برگزاری مسابقات ورزشی منوط نشده و دارای مسئولیت هایی مبتنی بر نگاهی زیست محیطی و اخلاقی است که البته در منشور این کمیته نیز به آن اشاره شده است.

وی امضاء تفاهم نامه همکاری این کمیته با واحد علوم و تحقیقات را برداشتن گام مثبتی در جهت حل مسائل متقابل زیست محیطی در ورزش ارزیابی کرد و گفت: مبنای فعالیت در این تفاهم نامه نگاه مشورتی است و این ظرفیت در واحد علوم و تحقیقات وجود دارد که موضوعاتی جدید و کلیدی را به عنوان راهکار در دستور جلسه پیشنهاد دهد تا در دستور کار کمیته ملی المپیک نیز قرار گرفته و مورد استفاده واقع شود.

به گفته وی در کمیته ملی المپیک به مباحث مربوط به سلامت جامعه توجه ویژه ای می شود و با برگزاری همایش ها، سمینارها و انعقاد تفاهم نامه همکاری در جهت سلامت جامعه و ورزشکاران و حفظ محیط زیست اقدامات مقتضی صورت می گیرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم