نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

۸۰ درصد بودجه دانشگاه‌ها صرف پرداخت هزینه‌های الزامی می‌شود

رئیس دانشگاه علم و صنعت با اشاره به اینکه ۸۰ درصد بودجه دانشگاه‌ها صرف پرداخت هزینه‌های الزامی می‌شود، اظهار کرد: در چنین شرایطی امکان توسعه و گسترش فعالیت‌ها کاهش می‌یابد.

محمدعلی برخورداری رئیس دانشگاه علم و صنعت در گفت و گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ در خصوص وضعیت بودجه سال جاری این دانشگاه گفت: هزینه‌های دانشگاه به دو بخش الزامی و غیر الزامی تقسیم می‌شود که هزینه‌های غیر الزامی بیشتر مربوط به سطح کیفی دانشگاه‌ها است.

وی همچنین افزود: دانشگاه علم و صنعت برای پرداخت هزینه‌های الزامی مثل حقوق و مزایا ۵ میلیارد تومان کسری دارد و اگر بودجه سال آینده برابر با بودجه سال جاری باشد می‌توانیم نزدیک به سه میلیارد تومان آن را پرداخت کنیم.

وی با اشاره به اینکه مدل توزیع بودجه مدل کارشناسی شده‌ای است اظهار کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی بودجه با وزارت علوم بر اساس مدل سرانه دانشجویی رقم پیشنهادی خود را ارائه داده‌اند در حالیکه طبق اطلاعاتی که من دارم این رقم در لایحه بودجه که از سوی دولت تدوین شده کاهش یافته است.

رئیس دانشگاه علم و صنعت ادامه داد: تقاضای من این است که حداقل رقم پیشنهادی وزارت علوم و سازمان برنامه و بودجه را ارائه دهند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه با صرف نظر کردن از هزینه بخش‌های پژوهشی مانع توسعه می‌شود، افزود: می‌توان هزینه مورد نیاز برخی از حوزه‌ها را کم کرد باید توجه داشت که در چنین شرایطی عدم توجه به حوزه‌هایی نظیر تحقیقات و تجهیز آزمایشگاه‌ها مانع توسعه دانشگاه می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم