نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

۶۵ درصد دانشگاههای کشور در ورزش پست سازمانی مصوب ندارند

مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم با بیان اینکه دو واحد تربیت بدنی ۱ و ۲ پاسخگوی نیاز دانشجویان نیست، عنوان کرد: حوزه معارف تعداد واحدهایش را به ۲۰ رسانده، اما تربیت بدنی هنوز دو واحد است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اصفهان،
محمد پورکیانی در گردهمایی معاونان دانشجویی و مدیران تربیت بدنی دانشگاههای منطقه هفت کشور به میزبانی دانشگاه اصفهان، اظهار کرد: نقش ورزش در بخش های مختلف دانشگاه برای شادابی و نشاط دانشجویان بسیار اهمیت دارد، اما جایگاهی که ورزش در دانشگاهها دارد اصلا شایسته نیست به طوری که ۶۵ درصد دانشگاههای کشور ساختار و پست سازمانی مصوب در این بخش ندارند که البته بخش عمده علت این امر به دانشگاهها برمی گردد.

وی با بیان اینکه یکی از مبناهای حمایتی برای دانشگاهها داشتن سازمان ورزشی در دانشگاهها است، تصریح کرد: صحبت از بودجه کم، بحثی تکراری است و ما نباید تمام مسائل را وابسته به بودجه دولتی کنیم و باید به دنبال منابع جدید قانونی برویم و مشکلاتمان را رفع کنیم.

پورکیانی با بیان اینکه باید از اسپانسرها استفاده کرد، افزود: دانشگاهها در بحث تغذیه و خوابگاهها تجربه های خوبی دارند که باید در ورزش نیز اینگونه شود و همان گونه که فضاهای آموزشی را توسعه می دهیم یک سالن ورزشی نیز بسازیم.

مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم با اشاره به تخصیص یک درصد از بودجه سالانه دستگاهها به بخش ورزش، عنوان کرد: با وجود دکتر گودرزی و استفاده از افراد دانشگاهی در مدیریت استان ها موقعیت مناسبی ایجاد شده که باید علاوه بر شورای عالی ورزش یک کمیته فرعی فقط ویژه ورزش آموزش عالی ایجاد شود.

پورکیانی با بیان اینکه بحث احیای مراکز ورزشی مهم است، اضافه کرد: در استان ها اماکن زیادی وجود دارد که می توان استفاده کرد؛ با فدراسیون های مختلف تفاهم نامه هایی را امضا کرده چرا که ما به دنبال هم افزایی هستیم.

وی با بیان اینکه دو واحد تربیت بدنی ۱ و تربیت بدنی ۲ پاسخگوی نیاز دانشجویان نیست، عنوان کرد: حوزه معارف تعداد واحدهایش را به ۲۰ رسانده، اما تربیت بدنی هنوز دو واحد است.

پورکیانی با بیان اینکه بحث استقرار و تقویت مراکز مشاوره را در چندین دانشگاه شروع کردیم تا بتوانیم مسائل روانی دانشجویان را کم کنیم، افزود: علی رغم پتانسیل هایی که وجود دارد بخش اجرایی ورزش کشور هنوز به دانشگاهها اعتماد ندارد.

مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم با بیان اینکه ورزش خوابگاهها از اهمیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: در اصفهان طرح ها و پروژه های نیمه تمام زیادی وجود دارد که اگر بخشی از این پروژه ها را به دانشگاهها واگذار و اجازه دهند دانشگاهها این پروژه ها را تکمیل کنند و در اختیار دانشجویان قرار دهند باعث می شود وضعیت ورزش در دانشگاهها بهتر شود.

وی با اشاره به استفاده بهینه از انرژی، بحران آب برای استخرها و چمن های طبیعی اضافه کرد: معاونت دانشجویی مسائل زیادی دارد که شاید ورزش در این معاونت در اولویت های پایین باشد، اما باید قبول کرد که با ورزش می توانیم التهاب ها را کاهش دهیم.

پورکیانی با بیان اینکه مبلغی به دانشگاهها در جهت توسعه امور دانشجویی ابلاغ شده است، عنوان کرد: ۲۵ درصد این downloadمختص امور ورزش است که گزارش هزینه کرد آن را در دانشگاهها خواهیم دید.

به گزارش ایسنا؛ در پایان این مراسم حکم دبیر ورزشی منطقه ۷ به مرندی، رییس اداره تربیت بدنی دانشگاه اصفهان داده شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم