نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

۴۰ درصد فارغ‌التحصیلان پزشکی کشور، دانشجویان دانشگاه آزاد هستند

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در همایش دانشجویان برتر حوزه علوم پزشکی با بیان اینکه نزدیک به نیمی از فارغ‌التحصیلان پزشکی دانشجویان این دانشگاه هستند، خواستار افزایش حمایت سازمان‌های دولتی شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رییس دانشگاه آزاد با حضور در همایش دانشجویان برتر حوزه علوم پزشکی با بیان اینکه در دین اسلام مومنان و دانشمندان به درجات رفیع می‌رسند، اظهار کرد: عنصر اصلی توسعه و ضمانت اجرایی علم و فناوری در هر کشور، نیروی انسانی متخصص است.

میرزاده ادامه داد: آسایش و رفاه جوامع ناشی از کوشش دانشمندانی است که زمینه پیشرفت رفاه را فراهم کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه مجمع دانشگاه آزاد مسیر زیادی در توسعه اقتصادی – اجتماعی و فرهنگی کشور دارد، گفت: دانشگاه MIT یک نمونه بارز در تاثیر فزاینده علم بر توسعه و پیشرفت کشور است. این دانشگاه در سال ۲۰۱۱، دوهزار میلیارد ثروت ایجاد کرده، ضمن اینکه ۲۸ هزار ۸۰۰ کمپانی تولیدکننده و سه میلیون و ۳۰۰ هزار شغل ناشی از تولیدات علمی این دانشگاه از دیگر دستاوردهای این دانشگاه در سال ۲۰۱۱ است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: این مورد نشان می‌دهد که دانشگاه نقش مهمی در ثروت‌آفرینی و افزایش سطح رفاه جوامع بازی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه نقشه راه و راهبردهایی که دکتر لاریجانی از بدو ورود به این دانشگاه در پیش گرفته‌اند بسیار موثر بوده، اظهار کرد: امیدواریم که طی دو دهه آینده دانشگاه آزاد یکی از دانشگاه‌های برتر منطقه باشد.

میرزاده انضباط، جدیت، نوآوری، تحقیق عمیق و به روز بودن از مهم‌ترین ویژگی‌های فعالیت‌های علمی دانشگاه‌هایی نظیر MIT دانست و ادامه داد: اگر دانشجویان کشور ما هم در زمان تحصیل خود بیشتر تلاش کنند، و به کشفیات مهمی در حوزه پزشکی دست یابند، می‌توان به این روند امیدوار بود.

رییس دانشگاه‌آزاد اسلامی تصریح کرد: دانشگاه آزاد در نظر دارد با تاسیس کانون‌های پژوهشی و آزمایشگاه‌هایی دانشجویان برتر در این حوزه را حمایت کرده تا آنها نوآوری‌های خود را در حوزه پزشکی ارائه کنند.

وی با اشاره به اینکه ترکیب علوم، تاثیر زیادی بر افزایش نوآوری‌ها دارد، بیان کرد: فعالیت در رشته‌های چند نظمی و راه‌اندازی این رشته‌ها برای توسعه علمی در حوزه پزشکی بسیار ضروری به نظر می‌رسد اما مسوولیت سنگین همه اینها متوجه دانشجویان به خصوص دانشجویان برتر این دانشگاه می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه ۴۰ درصد فارغ التحصیلان پزشکی از دانشجویان دانشگاه آزاد هستند،‌ گفت: ۱۱ بیمارستان فعال در دست ساخت هستند ضمن اینکه ۵ بیمارستان دیگر در حال احداث است.

وی تعدادا اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد را ۲۰۰۰ نفر عنوان کرد و ادامه داد: این تعداد از اعضای هیئت علمی برای ما یک سرمایه است اما هرم اعضای هیئت علمی باید همچنان افزایش یابد.

میرزاده با اعلام این خبر که توسعه رشته های پزشکی با برنامه های مدون با هماهنگی وزارت بهداشت پیگیری می شود، از وزیر بهداشت خواست تا با دانشگاه آزاد بیشتر همکاری کند.

میرزاده در پایان با بیان اینکه دولت باید از فعالیت‌های نهادهای خصوصی استقبال کند، گفت: دانشگاه آزاد با توسعه فعالیت‌های علمی خود در حوزه گوناگون بار سنگینی را از روی دوش دولت برداشته و قاعدتا باید بیشتر مورد حمایت قرار گیرد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم