نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

۴۰ درصد جمعیت دانشجویی دانشگاه تبریز را دانشجویان تحصیلات تکمیلی تشکیل داده‌اند

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز از پذیرش ۴۱۸ دانشجوی جدید در ۲۱۷ رشته و گرایش در مقطع دکتری تخصصی(Ph.D.) از میان معرفی شدگان چند برابر ظرفیت سازمان سنجش آموزش و نیز دانشجویان استعداد درخشان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، محمدتقی اعلمی در ادامه اظهار کرد: امسال ۲۹۸۳ نفر از طریق سازمان سنجش برای مصاحبه به این دانشگاه معرفی شدند که از این تعداد ۳۴۸ دانشجو پذیرفته خواهد شد.

وی افزود: برابر ابلاغیه وزارت علوم، دانشگاه می توانست تا ۲۰ درصد پذیرش و ظرفیت دوره نیز از میان دانشجویان استعدادهای درخشان پذیرش کند که در صورت اخذ امتیازات لازم، ۱۰ درصد از متقاضیان مربوط به دانشجویان فعلی دانشگاه و ۱۰ درصد از بین متقاضیان فارغ التحصیل یا دانشجویان سایر دانشگاه ها پذیرفته خواهند شد که با این ۷۰ نفر، در مجموع ۴۱۸ نفر دانشجوی دکتری امسال پذیرش می شوند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز با اشاره به نحوه مصاحبه از معرفی شدگان چند برابر ظرفیت سازمان سنجش آموزش کشور برای پذیرش دانشجوی دکتری گفت: مقدمات لازم در دانشکده ها و گروه های آموزشی فراهم شده و مصاحبه علمی و بررسی سوابق و مدارک معرفی شدگان، مطابق قانون از۲۱ اردیبهشت ماه آغاز شده و تا چهارم تیر ماه ادامه خواهد داشت و نمرات به سازمان سنجش ارسال خواهد شد.

اعلمی تاکید کرد: دانشجویان حائز شرایط پذیرش از طریق استعداد درخشان دوره های دکتری تخصصی (Ph.D.) بدون آزمون نیز تا ۱۰ خرداد ماه فرصت دارند، مدارک لازم را با پست پیشتاز به دفتر حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز ارسال کنند.

وی افزود: ۴۰ درصد از دانشجویان دانشگاه تبریز را دانشجویان تحصیلات تکمیلی تشکیل می دهند که از این تعداد ۱۴۶۸ نفر در دوره دکتری مشغول تحصیل هستند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم