نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

۴۰ درصد از فارغ‌التحصیلان استرالیایی برای بازار کار آماده نیستند

نتایج مطالعات جدیدِ موسسه استرالیایی «تینک اجوکیشن» نشان می‌دهد بسیاری از فارغ‌التحصیلان این کشور آماده ورود به بازار کار نیستند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به دنبال افزایش موج بیکاری جوانان استرالیایی که در برخی رشته‌ها از ۲۰ درصد نیز فراتر رفته، موسسه «تینک اجوکیشن» تاکید کرد که بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی استرالیا احساس می‌کنند آمادگی ورود به بازار کار را ندارند و همچنین بسیاری دیگر نیز خود را شایسته احراز شغل ندانسته یا احساس می‌کنند که آموزش‌های کافی را برای این منظور در دانشگاه ندیده‌اند.

در این مطالعه ۱۰۰۰ شاغل ۱۸ تا ۳۵ ساله استرالیایی شرکت کرده‌اند. بر اساس نتایج این مطالعه سه خواسته اساسی جوانان استرالیایی از آموزش دانشگاهی شامل مهارت و دانش هدایت‌کننده به سمت بازار کار، دانش وسیع و متنوع و نیز مدرک معتبر اعلام شد. علاوه بر این، مطالعه فوق نشان داد ۳۸ درصد از شرکت کنندگان احساس نمی‌کنند که آموزش‌های کسب کرده در دانشگاه‌ها به مهارت‌های مورد نیاز آنها در شغل فعلی‌شان کمک کرده باشد. همچنین ۶۱ درصد معتقدند آموزش‌های دانشگاهی به آنها توانایی احراز شغل نداده و ۵۶ درصد نیز معتقدند که آموزش‌های دانشگاهی برای آنها مثمرثمر نبوده است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی «وین»، علاوه بر این کارفرمایان می‌گویند که ۳۰ درصد از فارغ‌التحصیلان پس از اتمام تحصیل از ورود به بازار کار باز می‌مانند و در این بین تعداد بیکاران دارای مدرک کارشناسی ارشد دو برابر شده که این یک وضعیت برای بازار کار اسفناک است.

بنابر گزارشی که از سوی آژانس نیروی کار و تولید استرالیا منتشر شده، کارفرمایان معتقد نیستند که فارغ التحصیلان آمادگی کامل را برای ورود به بازار کار دارند. اما جالب اینجاست که در تمامی شرایط استخدامی، داشتن تجربه کاری اولویت اصلی محسوب می‌شود. این گزارش همچنین نشان می‌دهد ۶۰ درصد جوانان استرالیایی علایق خود را دنبال نمی‌کنند و دو پنجم آنها نیز رشته تحصیلی خود را با انگیزه درآمد بالا یا فشار خانواده، دوستان یا جامعه انتخاب کرده‌اند. با این حال در این مورد به نظر می‌رسد زنان با رقم ۴۴ درصد، بیشتر به دنبال علایق خود انتخاب رشته می‌کنند در حالی که انتخاب رشته در مردان بیشتر بر مبنای درآمد صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
تداوم مسمومیت دانشجویان دانشگاه شیراز

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم