www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

۳۷ دانشگاه ژاپن آماده جهانی شدن

دولت ژاپن با انتخاب ۳۷ دانشگاه این کشور بودجه لازم برای ورود این دانشگاه‌ها به عرصه بین‌المللی و آموزش کارکنان آنها را تامین می‌کند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزارت آموزش ژاپن اعلام کرد: بودجه جهانی شدن و آموزش کارکنان ۳۷ دانشگاه این کشور شامل دانشگاه توکیو را به منظور تقویت قدرت رقابت بین‌المللی آنها تامین می‌کند. انتخاب این ۳۷ دانشگاه با عنوان دانشگاه‌های جهانی پس از این انجام گرفت که شورای اجرای اصلاحات آموزشی ژاپن، چشم‌اندازی را تعریف کرد که طی آن می‌بایست ۱۰ دانشگاه ژاپنی در جمع ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار بگیرند.

پس از آن وزارت آموزش ژاپن ۱۳ دانشکده را به عنوان دانشگاه‌های برتر برگزید که این دانشگاه‌ها به جذب استادان کارکشته و مجرب از کشورهای خارجی متمرکز خواهند شد و به ترویج همکاری با دانشگاه‌های مطرح خارجی می‌پردازند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلدنیوز، وزارت آموزش ژاپن همچنین ۲۴ دانشگاه دیگر را نیز با هدف تلاش برای جهانی شدن برگزید. هر یک از این دانشگاه‌ها طی ۱۰ سال آینده سه میلیون و ۸۰۰ هزار دلار آمریکا به عنوان بودجه سالانه دریافت می‌کنند. در حال حاضر دو دانشگاه توکیو و کیوتو تنها دانشگاه‌های ژاپنی هستند که در رده‌بندی ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان که از سوی مجله آموزش بریتانیا در پاییز گذشته منتشر شد، حضور دارند. این در حالی است که در رده‌بندی‌های مشابه نیز بیش از پنج دانشگاه ژاپنی به چشم نمی‌خورد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم