نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

۳۷ دانشگاه ژاپن آماده جهانی شدن

دولت ژاپن با انتخاب ۳۷ دانشگاه این کشور بودجه لازم برای ورود این دانشگاه‌ها به عرصه بین‌المللی و آموزش کارکنان آنها را تامین می‌کند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزارت آموزش ژاپن اعلام کرد: بودجه جهانی شدن و آموزش کارکنان ۳۷ دانشگاه این کشور شامل دانشگاه توکیو را به منظور تقویت قدرت رقابت بین‌المللی آنها تامین می‌کند. انتخاب این ۳۷ دانشگاه با عنوان دانشگاه‌های جهانی پس از این انجام گرفت که شورای اجرای اصلاحات آموزشی ژاپن، چشم‌اندازی را تعریف کرد که طی آن می‌بایست ۱۰ دانشگاه ژاپنی در جمع ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار بگیرند.

پس از آن وزارت آموزش ژاپن ۱۳ دانشکده را به عنوان دانشگاه‌های برتر برگزید که این دانشگاه‌ها به جذب استادان کارکشته و مجرب از کشورهای خارجی متمرکز خواهند شد و به ترویج همکاری با دانشگاه‌های مطرح خارجی می‌پردازند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلدنیوز، وزارت آموزش ژاپن همچنین ۲۴ دانشگاه دیگر را نیز با هدف تلاش برای جهانی شدن برگزید. هر یک از این دانشگاه‌ها طی ۱۰ سال آینده سه میلیون و ۸۰۰ هزار دلار آمریکا به عنوان بودجه سالانه دریافت می‌کنند. در حال حاضر دو دانشگاه توکیو و کیوتو تنها دانشگاه‌های ژاپنی هستند که در رده‌بندی ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان که از سوی مجله آموزش بریتانیا در پاییز گذشته منتشر شد، حضور دارند. این در حالی است که در رده‌بندی‌های مشابه نیز بیش از پنج دانشگاه ژاپنی به چشم نمی‌خورد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم