نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

۳۰ درصد دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی در پردیس بین الملل پذیرفته شده‌اند

پذیرش دانشجو در شعبه بین‌الملل دانشگاه‌ کاملا قانونی است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به گلایه‌های برخی دانشجویان در خصوص پذیرش دانشجوی پولی در دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: پذیرش دانشجو در شعبه بین‌الملل دانشگاه‌ها کاملا قانونی بوده و براساس مصوبه هیات امنای دانشگاه این امر صورت می‌گیرد.

دکتر محمدرضا دارابی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، در ادامه تصریح کرد: در حقیقت دانشگاه علوم پزشکی حق دارد ۵۰ درصد دانشجویان خود را در پردیس بین‌الملل دانشگاه پذیرش کند.

وی ادامه داد: با این حال در این خصوص تاکنون اعتراضی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد از سوی دانشجویان ابراز نشده است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: باید توجه داشت بسیاری از دانشجویان با هزینه‌های بالا در خارج از کشور مشغول به تحصیل می‌شوند که می‌توانند در پردیس‌های بین‌الملل مشغول به تحصیل شوند.

دارابی با اشاره به تعداد دانشجویان پذیرفته شده در پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیان کرد: امسال در آزمون سراسری ۱۸۶ دانشجو در رشته پزشکی پذیرش شد که از این تعداد ۵۳ نفر در پردیس بین‌الملل مشغول تحصیل هستند؛ این میزان از آنچه که در وزارتخانه تصویب شده نیز کمتر است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه کرد: در حقیقت مجوز ما برای پذیرش دانشجو در پردیس بین‌الملل ۵۰ درصد تعداد کل است؛ این در حالی است که تعداد دانشجویان پذیرفته شده امسال تنها ۳۰ درصد مصوبه وزارتخانه است.

وی با اشاره به سایر پذیرفته‌شدگان در پردیس بین‌الملل دانشگاه عنوان کرد: در رشته دندان پزشکی ۲۵ نفر و در رشته داروسازی ۱۵ نفر پذیرش شده‌اند.

دارابی اظهار کرد: امسال در پردیس بین‌الملل در رشته دندان پزشکی، نسبت به سال گذشته، تعداد کمتری پذیرش داشتیم؛ اما این تعداد در رشته پزشکی اندکی بیشتر شده است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص هزینه تحصیل در هر کدام از این رشته‌ها در پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هزینه تحصیل در رشته پزشکی و داروسازی ۱۶ میلیون تومان و در رشته دندان پزشکی ۲۵ میلیون تومان است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان
پیش‎بینی اختصاص ۵ میلیارد تومانی به دانشکده‎های قرآنی در دست ساخت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم