نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

۳ ضعف دانشگاه علامه

معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبایی سه ضعف بزرگی که این دانشگاه را با مشکلاتی مواجه کرده ، برشمرد.

دکتر شجاع احمدوند در گفت وگو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا بااشاره به سه آسیب‌ پیش‌روی دانشگاه علامه طباطبایی، گفت:‌ یک آسیب ایجاد بی اعتمادی اساتید به دانشگاه بود که باعث می شد فعالیت های علمی خود را به دانشگاه عرضه نکنند درحالی که بیرون از دانشگاه فعالیت های پژوهشی و علمی زیادی انجام می‌دادند و چه بسا تلاش می‌کردند که دانشگاه خبردار نشود.آسیب دوم این بود که ما هیچ رابطه ای با کشورهای خارجی نداشتیم درحالی که حیات دانشگاه به تداوم این ارتباطات بسیار وابسته است. ما هم نوعی اندیشه بومی داریم که می تواند جالب باشد، چه بسا که قطع روابط باعث ایجاد محدودیت و سلب فرصت هایی برای رشد همین اندیشه بومی به آن صدمه بزند.

وی با اشاره به اینکه غیرفعال بودن حوزه روابط بین الملل دانشگاه علامه بیش از آنکه مربوط به دوره خاصی باشد یک مشکل ساختاری است، ضعف سوم این دانشگاه را نبود کتابخانه مرکزی علوم انسانی عنوان کرد و افزود: کتابخانه مرکزی علامه در بخش دورافتاده ای از شهر قراردارد و که فقط با ۹۰ هزار جلد کتاب که بخشی از آنها از رده خارج هستند، فعالیت می کند.

وی با اذعان به اینکه انتشارات دانشگاه علامه بسیار ضعیف است و پاسخگوی ظرفیت همین تعداد استاد هم نیست، گفت: به هرحال ما تلاش کردیم این مشکلات را رفع کنیم. برای افزایش اعتماد اساتید به دانشگاه سعی کردیم آثار و تولیدات علمی آنها را باکمک انتشارات دانشگاه درکمترین زمان ممکن چاپ کنیم ضمن اینکه طبق مصوبه وزارت علوم درصورتی که اساتید مقالاتشان را به دانشگاه ارائه دهند از تشویق مالی برخوردار می شوند.

احمدوند در ادامه با اعلام اینکه طرح های پژوهشی ما امسال از ۵۰۰ میلیون تومان به دومیلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افزایش پیداکرده و طبق آماری که از تیرماه سال ۹۲ تا حالا داریم تعداد مقالات اساتید از ۶۲۰ تا ۴۲۰۰ عنوان افزایش یافته است، اظهارکرد: این آمار از سه منبع شامل اسناد مربوط به تشویق اساتید به خاطر فعالیت های علمی شان، خوداظهاری اساتید وهمچنین از طریق طرح های پژوهشی صورت گرفته بدست می‌آید.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم