نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

۲۷۰۰ میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در مجموعه آموزش عالی وجود دارد

معاون اداری و مدیریت منابع وزارت علوم گفت:۲۷۰۰ میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در مجموعه آموزش عالی وجود دارد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکتر امید در شورای دانشگاه کاشان اظهار داشت: با اعتبارات محدود دولتی این پروژه ها تا ۱۰ سال آینده نیز تکمیل نخواهد شد.

وی مشارکت خیرین را برای تکمیل این طرح‌ها خواستار شد و افزود: از خیرین تقاضا می شود این پروژه ها را که در دانشگاه ها روی زمین مانده است مورد حمایت قرار دهند تا بتوانیم این طرح ها را تا پایان برنامه پنجم توسعه به اتمام برسانیم.

معاون اداری و مدیریت منابع وزارت علوم فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی و ایجاد شرکت‌های دانش بنیان در دانشگاه‌ها را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: در وزارت علوم تلاش زیادی شده تا ۱۵ درصد اعتبارات صرف تحقیقات شود.

وی به چهارهزارمیلیارد تومان اعتبارات وزارت علوم اشاره کرد و افزود: از این download600 میلیارد تومان برای کارهای پژوهشی و تحقیقاتی در نظر گرفته شده است.

دکتر امید درباره اعزام فرصت‌های مطالعاتی اساتید به دیگر کشورها اشاره کرد و گفت: اعزام اساتید برای فرصت‌های مطالعاتی و برای رشته‌هایی که در کشور مورد نیاز است حدود ۱۱۰ نفر پیش بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: درسال جاری تعداد زیادی تفاهم نامه با دیگر دانشگاه‌های جهان داشته‌ایم و با تحولی که در سیاست خارجی داشته ایم علاقمندی کشورهای پیشرفته برای ارتباط با دانشگاه‌های ایران بسیار زیاد شده است.

رئیس کمیته خیرین وزارت علوم درباره سند چشم انداز دانشگاه‌های ایران در جهان خاطرنشان کرد: باید سعی شود تا پایان برنامه پنجم بتوانیم دو یا سه دانشگاه ایران در مجموع یکصد دانشگاه برتر جهان قرار گیرند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم