نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

۲۷۰۰ میلیارد تومان پروژه در حال احداث در آموزش عالی

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزیرعلوم از ۲۷۰۰ میلیارد تومان پروژه در حال احداث در آموزش عالی خبر داد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمد حسین امید در همایش معاونان اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه‌ها، ایجاد شرکت‌های دانش بنیان و ارتباط با صنعت را از جمله راهکارهای تنوع بخشی به درآمدهای اختصاصی دانشگاه‌ها دانست و گفت: معادل ۲۷۰۰ میلیارد تومان پروژه در حال احداث در آموزش عالی وجود دارد که با در نظر گرفتن بودجه‌های موجود و میزان بالقوه افزایش قیمت‌ها برای اتمام آن به ۲۰سال زمان نیاز داریم، بنابراین دانشگاه‌ها باید حتما به کسب در آمدهای دیگر علاوه بر بودجه دولت توجه کنند که استفاده از ظرفیت خیرین از جمله این راهکارهاست.

وی افزود: اساسنامه بنیاد خیرین دانشگاهی ابلاغ شده است و دانشگاه‌ها می‌توانند در این بنیادهای غیردولتی عضو شده و از کمک‌های خیرین در ایجاد فضاهای آموزشی، خوابگاهی، پژوهشی و ورزشی بهرمند شوند.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزیرعلوم با بیان اینکه بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش هزینه‌ها باید مورد توجه مسئولان دانشگاه‌ها بویژه معاونان اداری و مالی قرار گیرد، تصریح کرد: کوچک سازی و چابک سازی بدنه آموزش عالی از سیاست‌های وزارت علوم در ستاد اصلی، دانشگاه‌ها و مراکز تابعه است و این وزارتخان برنامه تفویض اختیارات به دانشگاه‌ها را دارد.

امید با اشاره به مشکلات مالی دانشگاه‌ها در سال‌های ۹۱ و ۹۲، گفت: اواخر سال ۱۳۹۲ از طرف دولت به دانشگاه‌ها توجه ویژه‌ای شد و در عموم دانشگاه‌ها تا میانگین ۹۵ درصد اعتبارات و در برخی تا ۹۹ درصد بودجه مصوب تخصیص اعتبار صورت گرفت که به دانشگاه‌ها برای جبران مشکلات مالی کمک زیادی کرد.

وی افزود: هم چنین در اواخر سال گذشته از طریق وزارت امور اقتصاد و دارایی نیز ۲۷۰ میلیارد تومان در اختیار دانشگاه‌ها قرار گرفت که این نیز کمک خوبی برای آموزش عالی بود.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزیر علوم خاطرنشان کرد: همچنین مقرر شد علاوه بر بودجه دانشگاه‌ها download180میلیارد تومان از طریق معاونت نظارت راهبردی در اختیار آموزش عالی قرار گیرد تا بین دانشگاه‌هایی که با در نظر گرفتن معیار سرانه دانشجویی بودجه کمتری دریافت کرده‌اند، توزیع شود.

امید با بیان اینکه در سال ۹۲ پیگیری‌های زیادی برای اختصاص بودجه دانشگاه‌ها براساس سرانه دانشجویی صورت گرفت که در قانون بودجه عملیاتی نشد، اظهار کرد: برای سال ۹۴ قطعا بودجه دانشگاه‌ها بر اساس سرانه دانشجویی اختصاص خواهد یافت و تعداد دانشجویان، دوره‌ها و رشته‌های تحصیلی دایر، معیار توزیع اعتبار قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم