نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ثبت نام بیش از ۲۰۰ دانشجوی دانشگاه کردستان در طرح “همسفر تا بهشت”

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی رهبری دانشگاه کردستان گفت: ۲۴۴ دانشجوی کُردستانی در هجدهمین دوره ازدواج دانشجویی با عنوان طرح “همسفر تا بهشت” شرکت کردند.

حجت الاسلام علی همتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کردستان، ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: این آمار مربوط به زوج های دانشجویی است که تاریخ عقد آنها از مهر ۹۲ لغایت مهر ماه سالجاری بوده است.

وی افزود: از میان دانشگاه های استان کردستان، دانشجویان دانشگاه آزاد کردستان بیشترین آمار ثبت نامی در این طرح را به خود اختصاصی داده اند.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی رهبری دانشگاه کردستان عنوان کرد: کار اعزام زوج های دانشجو به مشهد مقدس طبق برنامه ریزی های صورت گرفته از بهمن ماه سال جاری آغاز و تا اردیبهشت ماه سال ۹۴ ادامه خواهد داشت و انتخاب تاریخ سفر نیز توسط زوج های دانشجو مشخص می شود.

وی تصریح کرد: هدیه زوج های دانشجویی که در طرح “همسفر تا بهشت” شرکت می کنند، سفر معنوی مشهد مقدس است که از طرف مقام معظم رهبری به تمامی زوج های این دوره اهداء می شود و در واقع فرصت کم نظیری برای زوج های دانشجو است که بتوانند از برکات معنوی و برنامه های فرهنگی و آموزشی این طرح بهره مند شوند.

وی تاکید کرد: ازدواج های دانشجویی با سادگی و استحکام شان می توانند تابوهایی که در امر ازدواج به عنوان مانع در بین جوانان مطرح می شود را بشکند.

وی یکی از موارد موفقیت ازدواج ها را هم سطح بودن زوجین اعلام و ذکر کرد: با توجه به اینکه در ازدواج های دانشجویی سطح علمی و فرهنگی زوجین با هم برابر است موفقیت این ازدواج ها نیز بیشتر است.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کردستان خاطرنشان کرد: رمز بقای زندگی، درک متقابل زوجین است که دانشجویان تحصیل کرده با توجه به داشتن سطح تحصیلات عالیه همدیگر را بیشتر درک می کنند.

حجت الاسلام همتی در پایان یادآور شد: آمارهای طلاق نشان میدهد که درصد طلاق در ازواج های دانشجویی پایین است به همین دلیل لازم است دانشگاه ها بسترو شرایط لازم برای انجام این سنت حسنه را بیش از پیش فراهم آورند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم