نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

۲۰ درصد از کل فضای دانشگاه تهران اهدایی است

دبیر دومین جشنواره تجلیل از خیّرین و واقفین دانشگاه تهران درباره فضای آموزشی خیرساز گفت: حدود ۲۰ درصد از کل فضای دانشگاه تهران یعنی حدود یک میلیون متر مربع، عرصه اهدایی است.

دکتر سید جواد ساداتی نژاد در گفت و گو با خبرنگار «دانشگاهی» ایسنا ، از برگزاری دومین جشنواره تقدیر از خیرین و واقفین دانشگاه تهران، در روز چهارشنبه ۶ اسفند ماه در کتابخانه مرکزی این دانشگاه خبر داد.

وی با اشاره به برگزاری اولین جشنواره خیرین در ۱۴ اسفند سال گذشته، ‌افزود: رویکرد جشنواره امسال فرهنگی است و کسانی که آثاری در حوزه های فرهنگی مثل کتاب، نسخ خطی، نقشه و مستندات نفیس و آثار موزه ای و تابلو به دانشگاه تهران هدیه کرده اند در این جشنواره مورد تقدیر قرار می گیرند.

دبیر دومین جشنواره تجلیل از خیّرین و واقفین دانشگاه تهران با اعلام اینکه تاکنون ۱۲۰ نفر به دانشگاه تهران اثر فرهنگی اهدا کرده اند، گفت: به عنوان مثال تمامی آثار موزه مقدم اهدایی است.همچنین کتابی در مورد خیرین و آثاری که اهدا کرده اند در این مراسم رونمایی می شود تا به عنوان یک کتاب مرجع استفاده شود.

ساداتی نژاد همچنین درباره بناهای در حال ساخت توضیح داد: یک خیر در حال ساخت دانشکده است. دو خیر نیز در بحث احداث خوابگاه مشارکت می‌کنند که یکی از آنها خوابگاهش را در سال ۹۳ افتتاح کرده و دیگری در حال ساخت خوابگاه است.یک خیر دیگر به دنبال احداث موزه برای پردیس دانشگاه تهران است و هم چنین فردی برای ایجاد کتابخانه دیجیتال در دانشگاه تهران اقدام کرده که توافق نامه و کارهای لازم را انجام داده است.

واقفین و خیرین پیشگامان جهاد علمی هستند

رئیس سازمان توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه تهران با بیان اینکه یکی از اهداف برگزاری جشنواره، تجلیل از واقفین است،‌ گفت: کسی که از اندوخته و دارایی خود برای ترویج علم و فناوری کمک می کند هم قدرت آفرین است و هم ثروت آفرین، بنابراین باید تقدیر شود.

ساداتی نژاد دومین هدف برگزاری جشنواره را ترویج سنت حسنه وقف دانست و افزود: خیرین در بحث مدرسه سازی بسیار فعال هستند و این مساله در مدرسه سازی سابقه دیرینه دارد، اما در حوزه علم و فناوری این نهال جوان است و شاید از سال ۹۰ این حرکت به صورت منسجم آغاز شده است.

وی توضیح داد: برای اینکه شکل گیری نهضتی در حمایت از واقفین علم و فناوری نیازمند تشکیلات هدفمند و کاری منسجم است. از زمانی که کمیته خیرین وزارت علوم راه اندازی شد این بحث پیگیری شده و اکنون هم در دانشگاه ها در این زمینه اقداماتی انجام می شود.

وی با بیان اینکه واقفین و خیرین، پیشگامان جهاد علمی هستند، توضیح داد: اگر در جامعه رفاه اجتماعی می خواهیم باید دانشگاه را رشد دهیم . اگر می خواهیم ثروت تولید شود، ثروت از دانش تولید می شود و اگر نیاز به اقتدار در عرصه بین المللی داریم نیاز به علم داریم که آن هم در دانشگاه تولید می شود. بنابراین حضور خیرین، کمک به رشد و شکوفایی کشور و آینده جوانان است.

وی در پایان اعلام کرد: دانشگاه تهران نیازهایش را اعلام می کند و آماده است خیرین را در دانشگاه بپذیرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم