نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

۲۰ درصد از کل فضای دانشگاه تهران اهدایی است

دبیر دومین جشنواره تجلیل از خیّرین و واقفین دانشگاه تهران درباره فضای آموزشی خیرساز گفت: حدود ۲۰ درصد از کل فضای دانشگاه تهران یعنی حدود یک میلیون متر مربع، عرصه اهدایی است.

دکتر سید جواد ساداتی نژاد در گفت و گو با خبرنگار «دانشگاهی» ایسنا ، از برگزاری دومین جشنواره تقدیر از خیرین و واقفین دانشگاه تهران، در روز چهارشنبه ۶ اسفند ماه در کتابخانه مرکزی این دانشگاه خبر داد.

وی با اشاره به برگزاری اولین جشنواره خیرین در ۱۴ اسفند سال گذشته، ‌افزود: رویکرد جشنواره امسال فرهنگی است و کسانی که آثاری در حوزه های فرهنگی مثل کتاب، نسخ خطی، نقشه و مستندات نفیس و آثار موزه ای و تابلو به دانشگاه تهران هدیه کرده اند در این جشنواره مورد تقدیر قرار می گیرند.

دبیر دومین جشنواره تجلیل از خیّرین و واقفین دانشگاه تهران با اعلام اینکه تاکنون ۱۲۰ نفر به دانشگاه تهران اثر فرهنگی اهدا کرده اند، گفت: به عنوان مثال تمامی آثار موزه مقدم اهدایی است.همچنین کتابی در مورد خیرین و آثاری که اهدا کرده اند در این مراسم رونمایی می شود تا به عنوان یک کتاب مرجع استفاده شود.

ساداتی نژاد همچنین درباره بناهای در حال ساخت توضیح داد: یک خیر در حال ساخت دانشکده است. دو خیر نیز در بحث احداث خوابگاه مشارکت می‌کنند که یکی از آنها خوابگاهش را در سال ۹۳ افتتاح کرده و دیگری در حال ساخت خوابگاه است.یک خیر دیگر به دنبال احداث موزه برای پردیس دانشگاه تهران است و هم چنین فردی برای ایجاد کتابخانه دیجیتال در دانشگاه تهران اقدام کرده که توافق نامه و کارهای لازم را انجام داده است.

واقفین و خیرین پیشگامان جهاد علمی هستند

رئیس سازمان توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه تهران با بیان اینکه یکی از اهداف برگزاری جشنواره، تجلیل از واقفین است،‌ گفت: کسی که از اندوخته و دارایی خود برای ترویج علم و فناوری کمک می کند هم قدرت آفرین است و هم ثروت آفرین، بنابراین باید تقدیر شود.

ساداتی نژاد دومین هدف برگزاری جشنواره را ترویج سنت حسنه وقف دانست و افزود: خیرین در بحث مدرسه سازی بسیار فعال هستند و این مساله در مدرسه سازی سابقه دیرینه دارد، اما در حوزه علم و فناوری این نهال جوان است و شاید از سال ۹۰ این حرکت به صورت منسجم آغاز شده است.

وی توضیح داد: برای اینکه شکل گیری نهضتی در حمایت از واقفین علم و فناوری نیازمند تشکیلات هدفمند و کاری منسجم است. از زمانی که کمیته خیرین وزارت علوم راه اندازی شد این بحث پیگیری شده و اکنون هم در دانشگاه ها در این زمینه اقداماتی انجام می شود.

وی با بیان اینکه واقفین و خیرین، پیشگامان جهاد علمی هستند، توضیح داد: اگر در جامعه رفاه اجتماعی می خواهیم باید دانشگاه را رشد دهیم . اگر می خواهیم ثروت تولید شود، ثروت از دانش تولید می شود و اگر نیاز به اقتدار در عرصه بین المللی داریم نیاز به علم داریم که آن هم در دانشگاه تولید می شود. بنابراین حضور خیرین، کمک به رشد و شکوفایی کشور و آینده جوانان است.

وی در پایان اعلام کرد: دانشگاه تهران نیازهایش را اعلام می کند و آماده است خیرین را در دانشگاه بپذیرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم