نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تشکیل تیم‌های دانشجویی “ناهی از منکر” در دانشگاه لرستان

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای فراهم کردن زمینه برای برخورد با دانشجویان بدحجاب در این دانشگاه گفت: تیم‌های دانشجویی ناهی از منکر در دانشگاه لرستان تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، حجت‎الاسلام حسینی در جمع خبرنگاران، بیان کرد: با توجه به پیچیده بودن فریضه نهی از منکر نسبت به فریضه امر به معروف، تیم‎های دانشجویی در راستای نهی از منکر در دانشگاه لرستان تشکیل می‎شود.

وی افزود: حرکت‎های ایجاب و تشویقی و در واقع اقداماتی که افراد را به فضائل و معروفاتی مانند نماز خواندن دعوت می‎کنند، معمولاً با مخالفت و مقاومت افراد مواجه نمی‎شوند اما در نهی از منکر ممکن است که فرد ناهی از منکر با برخوردهای تندی مواجه شود؛ از این رو تیم‎های ناهی از منکر دانشجویی پس از ارائه آموزش‎های لازم در راستای تذکرلسانی تشکیل می‎شوند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان گفت: وظیفه دانشجویان در تیم‎های نهی از منکر تنها دادن تذکر لسانی است و در صورتی که در هنگام دادن تذکر به دانشجویان بدحجاب با برخورد تندی مواجه شدند حق مقابله به مثل ندارند اما پرونده دانشجویان هنجارشکن در کمیته انضباطی دانشگاه به جریان می‎افتد.

حسینی به تربیت ۸۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه طی دو دوره کارگاه آموزشی در راستای اشاعه امر به معروف اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر تیم‎های دانشجویی امر به معروف در سطح دانشگاه اقدام به توزیع بسته‎هایی بین دانشجویان دختر بدحجاب می‌کنند که محتوای آن یک تکه پارچه سبز متبرک به حرم امام حسین(ع) و مطالبی شامل حرف‎های تاثیرگذار در قالب قصه، خاطره، حکمت و فلسفه حجاب است و البته توزیع این بسته‎ها نیز بی‎تاثیر نبوده است؛ البته در کنار این تیم، تیم‎های تذکر لسانی و تیم‌های شناسایی موارد حاد بدحجابی و بداخلاقی در سطح دانشگاه فعالیت می‎کنند.

وی با بیان اینکه در آینده با تشکیل تیم‎های نهی از منکر، فعالیت‎ها در راستای برخورد با دانشجویان بدحجاب در سطح دانشگاه وسیع‌تر می شود، تصریح کرد: انتظاری که از معاونت دانشجویی دانشگاه داریم، این است که زحماتی را که تیم‎های دانشجویی امر به معروف و نیروهای حراست دانشگاه در راستای شناسایی دانشجویان بدحجاب می‎کشند، نادیده نگیرند و در کمیته انضباطی آنچه را که قانون پیش‎بینی کرده است در خصوص این دانشجویان اعمال کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان گفت: ما فراتر از قانون انتظاری از کمیته انضباطی دانشگاه نداریم، تنها این خواسته را داریم که همانگونه دانشجویی که در امتحان به دلیل انجام تقلب اعمال قانون می‎شود، دانشجویان بدحجاب و کسانی که علیه ارزش‎های اسلامی در دانشگاه قیام کرده‎اند، قانون را اجرا کند.

حسینی با بیان اینکه وضعیت حجاب در دانشگاه لرستان مطلوب ما نیست اما وضعیت بدحجابی نیز در این دانشگاه در حد وضعیت حاد و بحرانی نیست، افزود: وضعیت حجاب در دانشگاه لرستان در مقایسه با دانشگاه‎های منطقه در حالت بهتری قرار دارد.

وی تصریح کرد: عملکرد حراست دانشگاه لرستان در راستای شناسایی دانشجویان پسری که فضای اخلاقی دانشگاه را مخدوش کرده و برای دانشجویان دختر ایجاد مزاحمت می‎کردند، قابل تقدیر است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان گفت: این دانشجویان پسر در کمیته انضباطی دانشگاه طبق آیین‎نامه انضباطی اعمال قانون شده‎اند و در مورد دانشجویان دختر بدحجاب نیز این رویه را دنبال خواهیم کرد.

حسینی اظهار کرد: علاوه بر اجرای تنبیهات موجود در آیین‎نامه انضباطی در خصوص دانشجویان بدحجاب در کمیته امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه نیز مصوب شده است که خانواده‎های این دانشجویان نیز در جریان ناهنجاری‎های فرزندان خود قرار بگیرند.

وی افزود: این اقدام با این هدف صورت می‎گیرد که از ظرفیت خانواده‎ها برای اصلاح دانشجویان بدحجاب استفاده شود؛ چرا که هیچ خانواده و پدر و مادری به اینکه آینده فرزندش به تباهی بکشد راضی نمی‎شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان با بیان اینکه حکم کمیته انضباطی در صورت عدم اصلاح رفتار در پرونده دانشجویان باقی خواهد ماند اما اگر تغییر رویه دهند و متنبه شوند در پایان تحصیلات این حکم معدوم می‎شود، گفت: استفاده از مانتوهای کوتاه با رنگ‎های زننده و آرایش‎های نامتناسب با فضا آموزشی برای دختران و همچنین استفاده از لباس‎های سبک، استفاده از زیورآلات و آرایش مو با اشکال خاص برای پسران از مصادیق بدحجابی در دانشگاه لرستان محسوب و با آنها برخورد می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم