www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

۱۶ دانشگاه علوم پزشکی کشور مجوز رشته طب سنتی دارند

معاون طب سنتی ایرانی اسلامی وزارت بهداشت روش اصلاح سبک زندگی را پیام طب سنتی دانست و گفت: پیام اصلی طب سنتی حفظ تندرستی، پیشگری، تدابیر و توصیه های تغذیه ای است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، دکتر”محمود خدادوست” امروز در حاشیه برگزاری کارگاه یک روزه «یبوست و راهکارهای درمانی آن از دیدگاه طب سنتی» در کرمان گفت: رشته طب سنتی از سال ۸۶ به عنوان تخصص وارد دانشگاه های علوم پزشکی شد که از آن سال تاکنون توفیقات خوبی نیز در این راستا داشته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر در ۱۶ دانشگاه علوم پزشکی کشور مجوز رشته طب سنتی وجود دارد که در ۱۳ دانشگاه این رشته تدریس می‌شود و مجوز رشته داروسازی سنتی نیز از سال ۱۳۸۷ به ۸ دانشگاه کشور داده شده که در ۶ دانشگاه این رشته تدریس می شود و در هشت دانشگاه علوم پزشکی کشور نیز مجوز تدریس رشته تاریخ و متون پزشکی در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی صادر شده و تدریس می‌شود.

معاون طب سنتی ایرانی – اسلامی وزارت بهداشت گفت: رویکرد وزارت بهداشت استفاده از ظرفیت طب ایرانی است و با این رویکرد ورود کرده تا اینکه پزشکان عمومی و داروسازان با دارا بودن رشته پایه پزشکی و داروسازی بتوانند در این رشته های تخصصی حضور یابند و دانش طب ایرانی را هم در یک تعامل منطقی و عالامانه با طب نوین فرا بگیرند و این خدمات وارد نظام سلامت شود.

وی خاطرنشان کرد: اکنون وضعیت خوبی داریم در این هفت تا هشت سال گذشته، بسترسازی لازم انجام شد واکنون زمان آن فرارسیده خدمات طب سنتی وارد نظام سلامت و شبکه بهداشت و درمان کشور شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم