نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جزییات برگزاری نخستین اردوی ملی “حیات طیبه” در مرداد

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان به اعلام جزییات برگزاری طرح معرفتی فرهنگی ویژه دانشجو، معلمان دانشگاه فرهنگیان تحت عنوان “اردوی ملی حیات طیبه” پرداخت.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدامین‌الله دادگر در نشست خبری که پیرامون برگزاری نخستین طرح معرفتی فرهنگی ویژه دانشجو، معلمان ترتیب داده شده بود، با بیان اینکه نیاز دانشگاه و دانشجو، معلمان ما در تدریس‌ها در مقطع کارشناسی پیوسته ما را به این امر واداشت که برای پاسخگویی به نیازهای معرفتی و فرهنگی این قشر چاره‌ای بیندیشیم، اظهار کرد: اردوی معرفتی و فرهنگی حیات طیبه برای دانشجو، معلمان پردیس‌های سراسر کشور با بهره‌گیری از ظرفیت‌های درون دانشگاه و نظرات اساتید و کارشناسان عرصه فرهنگ برگزار می‌شود.

وی افزود: در این اردو بیش از ۱۲۰۰ نفر از دانشجو، معلمان برگزیده و نخبه دانشگاه فرهنگیان، در دو مرحله در این اردوها حضور می‌یابند.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با بیان اینکه مرحله اول برگزاری این اردو از ۱۰ تا ۱۶ مردادماه در مشهد مقدس و با حضور بیش از ۵۰۰ نفر از خواهران دانشجو برگزار می‌شود، اظهار کرد: مرحله دوم این اردو با حضور بیش از ۵۰۰ نفر از برادران از ۳۱ مردادماه آغاز و تا ۶ شهریورماه به میزبانی پردیس دانشگاهی شهیدبهشتی ادامه پیدا خواهد.

دادگر ادامه داد: نقش دانشگاه در عرصه تعلیم و تربیت به لحاظ نقش دانشجو، معلمان در فضای تربیتی برای همگان روشن است، بنابراین لازم است با آمادگی مناسبی از نظر معرفتی و آگاهی‌های دینی، سیاسی و فرهنگی تجهیز شوند.

وی با اشاره به اینکه در اولین اردو ورودی‌های سال ۹۱ دانشگاه که از مهرماه کارورزی خود را در مدارس سطح کشور آغاز می‌کنند، حضور می‌یابند، گفت: تبیین مطالبات رهبری در عرصه دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه فرهنگیان که از جمله آنان می‌توان به کرسی‌های آزاداندیشی، جنگ نرم و اقتصاد مقاومتی اشاره کرد، از جمله اهداف مدنظر ما در این اردوها هستند.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ادامه داد: علاوه بر این تعمیق آگاهی‌های معرفتی سیاسی دانشجویان، افزایش شایستگی‌های لازم تربیتی، اخلاقی آموزشی، افزایش بصیرت سیاسی و انگیزه‌های انقلابی، توانمندسازی نخبگان و برگزیدگان فرهنگی دانشگاه، استعدادیابی جهت تحول فرهنگی در پردیس‌ها، تقویت روحیه مسوولیت‌پذیری و مشارکت‌جویی در فعالیت‌های جمعی را نیز از جمله دیگر اهدافی هستند که در پی برگزاری این اردوها انجام می‌شوند.

دادگر با بیان اینکه رتبه‌های برتر کنکور سراسری، ممتازین علمی، شاگردان اول تا سوم دانشگاه، فعالان هیات‌های مذهبی، دانشجویی، فعالان بسیج دانشجویی، یاوران نمازخانه‌ها و مساجد، فعالان انجمن‌های علمی، فعالان کانون‌های دانشجویی و فعالان وبلاگ‌ها و پایگاه‌های اینترنتی دانشجویی از جمله این نخبگان هستند که در این اردوها حضور خواهند یافت،‌ گفت: تعدادی کلاس، کارگاه آموزشی، نشست، سخنرانی، کرسی آزاداندیشی، جلسات پرسش و پاسخ، میزگرد، شبی با قرآن، شبی با شهدا، مناظره، نمایشگاه کتاب و… از جمله برنامه‌هایی هستند که در این طرح تدارک دیده‌ایم.

وی در ادامه به مرکز آموزش‌های مجازی نهاد رهبری ویژه دانشجویان در سراسر کشور اشاره و اظهار کرد: ما این مرکز را با نگاه ارتقای معرفتی و آگاهی‌های سیاسی معرفی کردیم و صاحبنظران برجسته آموزش‌های مجازی به مخاطبان عمومی همه دانشگاه‌ها را در آن ارائه می‌کنند.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری افزود: از جمله این آموزش‌ها می‌توان به ۱۸ درس ۲۰ دقیقه‌ای اشاره کرد که اگر دانشجویان آن را بگذرانند گواهی پایان دوره الکترونیکی برای آنها صادر می‌شود. جریان شناسی فکری معاصر ایران، جریان‌شناسی فرهنگی و ضدفرهنگی، جریان‌شناسی سلفی‌گری، جریان‌شناسی جنبش دانشجویی، جریان‌شناسی رسانه، آشنایی با شبکه‌های اجتماعی، آشنایی با حقوق دانشجویی، آمریکاشناسی، دانش خانواده و مهارت‌های سازگاری از جمله عناوین این آموزش‌ها هستند.

دادگر در پایان به برخی از مهم‌ترین برنامه‌های پیش روی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان اشاره و اظهار کرد: تلاش برای تحقق منویات رهبری، تقویت نمازخانه‌ها و ایجاد جاذبه‌های فرهنگی، حضور مبلغین در دانشگاه سراسر کشور در ایام محرم، فاطمیه و دهه فجر، تاسیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در تمام پردیس دانشگاه فرهنگیان، برپایی کارگاه‌های توانمندسازی ائمه جماعات از جمله برنامه‌هایی هستند که در سال جاری آنها را دنبال خواهیم کرد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم