نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ساخت خوابگاه دانشجویی به نام “شهید دادمان” توسط شاگرد خیرش

“همایش خیرین و مسئولیت اجتماعی” با اعلام اخباری چون “ساخت خوابگاه دانشجویی توسط شاگرد شهید دکتر رحمان دادمان، وزیر فقید راه و ترابری به نام وی” برگزار شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، همایش خیرین و مسئولیت اجتماعی صبح روز چهارشنبه در دانشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه دکتر شریعتی همچنین با تجلیل از خانواده زنده‌یاد” حاج‌ابوالقاسم مفرح” واقف زمین دانشکده و جمعی از خیرین با حضور مسئولان دانشکده همراه بود.

“فاطمه مهاجرانی” رییس دانشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه دکتر شریعتی در این همایش با اشاره به صفت بخشندگی به عنوان یکی از مهم‌ترین صفات خداوند، گفت: زنده‌یاد «حاج‌ابوالقاسم مفرح» زمین ۳۰ هکتاری دانشکده را وقف کرده و این کار بزرگ را انجام داده است.

وی با تاکید بر لذت‌بخش بودن کسب مال و تفاوت جنس لذت کسب مال با لذت بخشش، گفت: اگرچه غرب طی ۳۰، ۴۰ سال اخیر به مفهوم مسئولیت اجتماعی رسیده و در پی ترویج آن است، اما در کشور و فرهنگ ما این مفهوم اجتماعی دارای یک سنت دیرینه است و مسئولیت اجتماعی ما از جنس آرامش روح، شادی و نشاط است.

مهاجرانی با اشاره به اینکه مفهوم ایثار لزوما برای بخشیدن جان به کار نمی‌رود، بلکه ایثار مال هم وجود دارد، افزود: برای بخشندگی و ایثار مال به وجود یک توان غیرعادی و فوق‌العاده در فرد نیاز است؛ چون بخشندگی مال کار سختی است و کسانی که می‌توانند از مایملک خود به نفع دیگران بگذرند کار بزرگی انجام می‌دهند.

“سیدرضا نیری” دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور نیز در این همایش با مخاطب قرار دادن دانشجویان دانشکده فنی و حرفه‌ای دکتر شریعتی و با تاکید بر ضرورت خودجوشی فرد برای دستیابی به موفقیت گفت: انسان باید خودش با گذر از دردها و مصیبت‌ها، زندگی را برای خودش بسازد و کسانی موفق هستند که منتظر نباشند دیگران برای آنها زندگی را بسازند.

رییس مجمع خیرین سلامت کشور همچنین گفت: بخشندگی و کار خیر حرکتی خدایی و زیباست و هیچ نعمت و لذتی بالاتر از بخشندگی نیست؛ بخشش نعمتی است که در اختیار هرکس قرار نمی‌گیرد.

نیری در پایان ضمن تشکر از مسئولان دانشکده به منظور برگزاری این همایش از کمک مالی ۳۲۰۰ میلیاردی خیرین برای انجام خدمات عمومی خبر داد و گفت: ما در طول چهارسال ۲۰۰ شعبه ایجاد کرده‌ایم و ۲۶۰۰ مرکز درمانی با سرمایه‌های خیرین تحویل دولت داده‌ایم.

در ادامه “محمدرضا شریفی” خیر خوابگاه‌ساز با بیان اینکه “کار و شغل از جمله دغدغه‌های اجتماعی است” گفت: اگر به هر مقوله و مشکلی در پیرامون‌مان نگاه کنیم متوجه می‌شویم ناشی از ناتوانایی‌های علمی است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه “بالاترین و اساسی‌ترین رسالت و نیاز بشر پرداختن به کسب و علم و دانش است و میان تحصیلات برای تولید، مدرک و تحصیلات برای شغل‌های کاربردی تفاوت وجود دارد” افزود: در کشور ما معضل تحصیل بر اساس مدرک‌گرایی وجود دارد و فعالیت‌های علمی برای تولید، صورت نمی‌گیرد که باعث اشتغال هم نمی‌شود.

این خیر خوابگاه‌ساز خطاب به دانشجویان دانشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه دکتر شریعتی گفت: از شما تقاضا دارم با تمام وجود در کسب دانش موثر، سماجت کنید؛ دانشی که به اشتغال و آینده‌سازی برای شما منجر شود و اگر در این مسیر تحقیر هم شدید اشکال ندارد.

این خیر خوابگاه‌ساز همچنین با یادکردن از “حاج‌ابوالقاسم مفرح” واقف زمین دانشکده فنی و حرفه‌ای دکتر شریعتی و با تاکید بر “کار خیر به عنوان یک ضرورت و مسئولیت برای آحاد مردم” گفت: اگر خدا به کسی توفیق کار خیر داد، باید بداند او واسطه خدا و بندگانش است و من به خاطر اینکه وسیله و واسطه کاری که وظیفه‌ام بود شدم، خدا را شاکرم.

وی در ادامه به چگونگی ساخت خوابگاه‌های دانشجویی برای دانشکده دکتر شریعتی اشاره کرد و گفت: با بازدید از خوابگاه دانشجویان، دیدن وضعیت نامناسب آن و دریافت گزارشی از ناامنی محل خوابگاه تصمیم گرفتم دو خوابگاه که یکی به نام استادم شهید دادمان و دیگری به نام برادرم شهید ابراهیم شریفی نامگذاری شده ، بسازم.

شریفی در پایان نوید ساخت خوابگاه سوم را به مسئولان و دانشجویان دانشکده فنی و حرفه‌ای دکتر شریعتی داد و گفت: ثواب ساخت خوابگاه سوم را به روح مادرم که روحیه سخاوتمندی را از او یاد گرفتم، تقدیم می‌کنم.

به گزارش ایسنا پس از برگزاری همایش خیرین و مسئولیت اجتماعی، نیری، رییس مجمع خیرین سلامت و عضو هیات امنای صندوق قرض‌الحسنه دانشجویان ایران، از مجتمع درمانگاهی دانشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه دکتر شریعتی بازدید کرد.

بنا بر این گزارش در این بازدید مقرر شد نیری با همکاری مراکز و پژوهشکده‌های درمانی جهاد دانشگاهی و تعامل با مدیریت دانشکده فنی و حرفه‌ای دکتر شریعتی این مجموعه درمانگاهی را تجهیز کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم