نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

راه‌اندازی “دوره پسا دکتری”در دانشگاه سمنان

رئیس دانشگاه سمنان از دریافت مجوز ایجاد “دوره پسا دکتری” از دبیرخانه هیات امنای دانشگاه‌های منطقه البرز جنوبی توسط این دانشگاه خبر داد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه سمنان، دکترعلی خیرالدین با اعلام این خبر اظهارکرد: دوره پسا دکتری، دوره‌ای پژوهشی و موقت است که به منظور رشد علمی دانش آموختگان دوره دکتری، افزایش مهارت آنان در انجام پژوهش‌های مستقل در زمینه تخصصی مرتبط، گسترش و ارتقاء سطح پژوهش در دانشگاه، رشد یافته‌های پژوهشی، فعال تر شدن فضای علمی – تحقیقاتی در دانشگاه و گسترش روابط بین صنعت و دانشگاه در راستای تولید ثروت از دانش در دانشگاه‌های معتبر کشور راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: عمق بخشی به تخصص و دانش و کسب مهارت‌های لازم تحقیقاتی در موضوعی خاص از دیگر اهداف ایجاد دوره پسا دکتری است.

خیرالدین درباره شرایط داوطلبان گفت: متقاضیان باید دارای مدرک از یکی از دانشگاه‌های معتبر داخل یا خارج از کشور باشند و بیشتر از سه سال از زمان دانش آموختگی آنان نگذشته باشد.

وی ادامه داد: داشتن سن کمتر از چهل سال و چاپ و نمایه حداقل سه مقاله علمی در مجلات علمی – پژوهشی معتبر داخلی و خارجی از دیگر شرایط داوطلبان است.

رئیس دانشگاه سمنان گفت: داشتن حداقل مرتبه علمی دانشیاری، عضویت تمام وقت در یکی از دانشگاه‌های عضو، امکان تامین حداقل ۷۵ درصد حق الزحمه یک سال پژوهشگرهم از جمله شرایط عضو هیات علمی پذیرنده است.

خیرالدین اظهارکرد: مدت زمان دوره برای متقاضی یک سال است و در صورت موفقیت آمیز بودن فعالیت‌های متقاضی و موافقت استاد راهنما، گروه و دانشکده مربوط تا یک سال دیگر قابل تمدید است.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه مجری دوره‌های پسا دکتری باید زیرساخت‌های مناسب را داشته باشد و این دوره معمولا در دانشگاه‌های معتبر کشور ایجاد می‌شود.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم