نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

۱۲۹ نفر در چهار سال گذشته از دانشگاه تربیت مدرس بورسیه خارج از کشور دریافت کردند

رییس سابق دانشگاه تربیت مدرس با تشریح عملکرد چهارساله خود در این دانشگاه، گفت: اتفاقات خوبی در این سال‌ها برای این دانشگاه رخ داد و بیش از ۳ هزار و ۷۶ نفر متقاضی دریافت بورس خارج بودند که ۱۲۹ نفر آنها در طی این چهار سال تاییدیه علمی را دریافت کردند.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، بیژن رنجبر با سخنرانی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید دانشگاه تربیت مدرس که با حضور اساتید دانشگاه‌ها و دانشجویان برگزار شد، گفت: ارائه گزارش چهار ساله کار سختی است، چرا که در چهار سال سخت و ویژه‌ای قرار داشتیم. همدلی در این سال‌ها میان تمام مسئولان دانشگاه وجود داشت و تفکرات نابی شکل گرفت.

وی با اشاره به اینکه عملکرد چهار ساله‌اش در دانشگاه تربیت‌مدرس به شکل جزوه‌ای در اختیار وزارت علوم و اساتید قرار خواهد گرفت، گفت: اتفاقات خوبی در طی این سال‌ها در دانشگاه تربیت‌مدرس رخ داد و تعداد ۷ هزار و ۸۴۱ تقاضا برای استخدام و انتقالی دریافت شد که با ۲۲۳ مورد تقاضا موافقت شد.

رییس سابق دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه مشارکت در اداره دانشگاه تربیت‌مدرس بالا بوده است، افزود: حدود ۱۳۷ گروه آموزشی وجود دارد که با مجموع روسای دانشکده‌ها و معاونین آنها به ۳۹ نفر می‌رسد. در مجموع حدود ۲۲۰ نفر در حوزه مدیریتی این دانشگاه فعالیت داشتند و با وجود اینکه ۶۰۰ عضو هیات علمی در این دانشگاه وجود دارد، به عبارت دیگر یک سوم هیات علمی در مدیریت دانشگاه دخیل بوده است.

رنجبر با بیان اینکه حدود ۲۰ بازدید با اعضای هیات علمی و دیپلمات‌های کشورهای خارجی انجام شده است، گفت: در طی این سال‌ها میهمان‌های خارجی مدعو و دانشجویان خارجی از کشورهای مختلف در این دانشگاه حضور داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه در زمینه رشته‌های کارشناسی ارشد افزایش خوبی را شاهد بوده‌ایم، گفت: از سال ۸۹ تا ۹۲ از ۱۵۲ رشته به ۱۶۹ رشته رسیده‌ایم و تعداد گروه‌های آموزشی به ۱۳۷ گروه ارتقاء پیدا کرده است.

رییس سابق دانشگاه تربیت مدرس با تاکید بر اینکه آهنگ رشد پذیرش دانشجو از سال ۸۹ تا ۹۲ بسیار خوب بوده است، گفت: از تعداد ۱۹۹۹ نفر کارشناسی ارشد و دکتری در سال ۸۹ به ۲۹۲۵ نفر در سال ۹۲ رشد داشتیم، همچنین در پذیرش دانشجویان غیرایرانی از ۱۱۰ دانشجو به ۱۳۷ نفر ارتقاء داشته‌ایم.

رنجبر با اشاره به رشد علمی و پژوهشی در زمینه چاپ مقالات اظهارکرد: در زمینه ساخت مقالات و نشریات خارجی از۱۰۸۱ مقاله به ۱۳۰۷ مقاله رسیده‌ایم. در مجلات داخلی نیز همین رشد را پیگیری کرده‌ایم و به عبارت دیگر به طور میانگین سالی سه هزار و ۵۰۰ مقاله در مجلات داخلی و خارجی به چاپ رسانده‌ایم.

وی با بیان اینکه بحث گرنت اساتید هیچ‌گاه متوقف نشده است، گفت: اگر در دانشگاه‌های اساتید بابت گرنت‌های خود طلبکار هستند، در این دانشگاه برعکس است.

رییس سابق دانشگاه تربیت مدرس افزود: از نظر پرداخت حق‌التدریس به روز بوده‌ایم و با اتمام رسیدن این دوره، مبالغ کمافی‌السابق پرداخت خواهد شد.

رنجبر با اعلام اینکه در بحث بودجه دانشگاه با جهش قابل ملاحظه‌ای روبه‌رو بوده‌ایم، گفت: در سال ۸۹ بودجه دانشگاه ۷۵ میلیارد تومان بود که این رقم تا سال ۹۲ به ۱۶۰میلیارد تومان افزایش یافت. همچنین در سال ۹۳ نیز این رقم به ۱۹۰ میلیارد تومان می‌رسد. در درآمدهای وصولی دانشگاه نیز رشد خوبی داشته‌ایم به گونه‌ای که درآمدهای وصولی در سال ۹۲ به ۱۷ میلیارد تومان ارتقاء یافت.

رییس سابق دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه قصد ورود به بحث معاونت دانشجویی را ندارم، اظهار کرد: دانشجویان ما بسیار خلاق و فهیم هستند و در حوزه معاونت فرهنگی نیز اقدامات و زحمات بسیاری کشیده شده است.

وی با اشاره به ارتقای رتبه دانشگاه تربیت‌مدرس از لحاظ علمی افزود: در سال ۹۲ دانشگاه از نظر تولید علم رتبه دوم را در کشور کسب کرد و در سال ۲۰۱۳ نیز مطابق سنجش موسسه لایدن دانشگاه تربیت‌مدرس رتبه ۴۲۳ در میان دانشگاه‌های بین‌المللی را کسب کرد.

رنجبر در پایان با بیان اینکه در هر مدیریتی اشتباهاتی ممکن است رخ دهد، گفت: این اشتباهات از روی عمد نبوده و سهوا رخ داده است.

به گزارش ایسنا، در حاشیه این مراسم، در پایان سخنان بیژن رنجبر رییس سابق دانشگاه تربیت‌مدرس، یکی از کارکنان دانشگاه که مدعی شد در پروژه‌های دانشگاه همکاری داشته است، نسبت به بدهی‌های دانشگاه به وی و عملکرد حوزه اداری مالی دانشگاه اعتراض داشت که با پراکنده کردن پرونده سابقه فعالیت ۲۵ ساله‌اش در سالن همایش، نسبت به مدیریت رییس سابق دانشگاه اعتراض کرد و رنجبر نیز در میان این اعتراض‌ها، سخن خود را به پایان رساند و پاسخی به اعتراضات فرد معترض نداد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم