نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

واریز هزینه ثبت‌نام دانشجویان به “حساب شخصی” در یک موسسه آموزش عالی؟!

سرپرست موسسه آموزش عالی جابر‌بن‌حیان رشت درباره اتفاقات رخ داده در مراسم تودیع و معارفه سرپرست این موسسه توضیحاتی ارایه کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان، دکتر محمدحسن فؤادیان، سرپرست موسسه آموزش عالی جابر‌بن‌حیان رشت در نشستی با اصحاب رسانه که در دفتر وی برگزار شد،‌ اظهار کرد: موسسه آموزش عالی جابرین‌حیان رشت با وجود حدود ۲۰۰۰ دانشجو از سابقه نسبتا خوبی برخوردار است.

وی با اشاره به وقایع اخیر و تنشی که در مراسم معارفه رخ داد، افزود: با توجه به ابلاغ وزارت علوم مسئولیت موسسه از تاریخ ۲۶ مرداد ماه به بنده واگذار شده است لذا طبق این ابلاغ اگر حرکت یا کاری بدون نظر و رای سرپرست منصوب دانشگاه صورت گیرد که فاقد اثر قانونی باشد از طریق مراجع قانونی پیگیری می‌شود و مسلما تبعات آن متوجه شخص اقدام کننده خواهد بود.

دانشیار دانشگاه تهران گفت: ارکان موسسه عبارت از هیئت امنا و هیئت موسس است که رئیس موسسه باید طبق مصوبات هیئت امنا و هیئت موسس فعالیت کند و اختیاراتش در ماده ۱۴ قانون اساس نامه تعریف شده است در حالی که هیئت امنا و هیئت موسس از اقدامات انجام شده توسط رئیس قبلی بی‌اطلاع بودند.

وی با بیان اینکه هیئت موسس و هیئت امنا در ارتباط با مسائل مالی موسسه نمی‌توانند ریالی از اعتبارات موسسه و شهریه را به حساب شخصی خود بریزند،‌ بیان کرد: هیئت موسس مرجع تصویب بودجه پیشنهادی موسسه و ارسال آن به هیئت امنا هستند تا پس از تصویب هیئت امنا به رئیس موسسه برای اجرا ابلاغ شود و رئیس موسسه نیز موظف است در چارچوب بودجه، عملکرد سالیانه را در قالب ترازهای مالی ابتدا به هیئت امنا اعلام کند و پس از تصویب به اطلاع هیئت موسس برساند، بنابراین شخصی از اشخاص مذکور و حتی رئیس موسسه حق واریز وجه را به حساب شخصی خود ندارند.

دکتر فوادیان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مطلع شدیم تعدادی از دانشجویان مبالغ شهریه را به حساب شخصی واریز کرده‌اند و اکنون تکلیف این وجه چه خواهد شد، بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران برای حق‌الناس ارزش وی‍ژه‌ای قائل است لذا دانشجویان ما مطمئن باشند که حقی از آنان تضییع نخواهد شد و اقدام کننده و دریافت کننده باید در این خصوص پاسخگو باشند.

وی با اشاره به اتمام مهلت انتخاب واحد تصریح کرد: دانشجویانی که تاکنون ثبت نام نکرده‌اند دیگر اقدامی جهت واریز وجه ثبت نام نکنند تا زمان تمدید ثبت نام متعاقبا اعلام شود، اما دانشجویانی که ثبت‌نام کرده‌اند نگران نباشند چراکه با پیگیری‌های قانونی موسسه تلاش می‌کند اگر حقی ضایع شده آن را باز ستاند.

سرپرست موسسه آموزش عالی جابر‌بن‌حیان با تاکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما برای آینده هویت بخشیدن به دانشجویان برای پیگیری امور خود به صورت صنفی است، ادامه داد: اگر دانشجویان در محدوده قانون همواره در صحنه باشند، می‌توانند در قالب تشکل‌های دانشجویی به پیشبرد اهداف خود کمک کنند؛ ‌همچنین با بهره جستن از اساتید برتر استان گیلان و حتی در صورت مقدور، از اساتید دانشگاه تهران، سعی می‌کنیم به کیفیت آموزشی موسسه کمک کنیم.

فوادیان درخصوص پیگیری‌های قضایی مشکلات پیش آمده،‌ بیان کرد: مراجع ذیربط در کشور و استان پیگیر موضوع هستند لذا جا دارد از حمایت‌ همه آنها تقدیر و تشکر کنم.

لازم به ذکر است، با توجه به اتمام دوره هیئت امنایی در حال حاضر هفت نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران که ساکن استان نیز هستند عضو هیئت موسس موسسه آموزش عالی جابربن‌حیان هستند که وظایف هیئت امنا را به عهده دارند.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدحسن فوادیان،‌ دارای تحصیلات تکمیلی زبان و ادبیات عرب و ‌دانشیار دانشگاه تهران و مسئولیت‌های اجرایی، ‌آموزشی و پژوهشی در دانشگاه‌های متعدد بوده است.

مشکلات موسسه آموزش عالی جابربن حیان از زبان چند تن از دانشجویانش

یکی از دانشجویان رشته کارشناسی مکانیک این موسسه آموزش عالی نیز به ایسنا، اظهار کرد: تعدادی از ما دانشجویان به سبب مسدود بودن سامانه آموزشی سیستم سمان قادر به انتخاب واحد در ترم جدید و مشاهده نمرات ترم تابستانی خود نبوده‌ایم که پس از مراجعه به مرکز متوجه شدیم انتخاب واحد به صورت دستی انجام گرفته و به اینصورت بسیاری از دانشجویان که قادر به حضور فیزیکی در موسسه نیستند، توانایی انتخاب واحد را ندارند.

وی افزود: از همه مهم‌تر این استرس و نگرانی بین دانشجویان وجود دارد که چرا شهریه دانشگاه باید به حساب شخصی واریز شود و شخص مذکور چه صلاحیتی نسبت به این قضیه دارد، حتی در مواردی از دانشجویان تقاضای واریز کارت به کارت را داشتند.

این دانشجو اضافه کرد: لذا از مسئولین ذیربط تقاضا داریم نسبت به حل مشکلات اقدام کرده و مساعدت لازم در حل مشکلات فعلی و رفع نگرانی داشته باشند.

یک دانشجوی کارشناسی رشته معماری نیز اظهار کرد: موسسه جابربن حیان رشت از اساتید باتجربه‌ای برخوردار بوده است، فقط انتظار ما از رئیس جدید مرکز، فراهم کردن امکانات آموزشی بیشتر و با کیفیت‌تر است و لزوما بودجه مرکز در جهت ارتقای مرکز نه برای اعزام دانشجویان دانشگاه دیگر به مسابقات رباتیک یا بورسیه دکترای فردی دیگر، هزینه شود.

دانشجوی دیگری نیز به ایسنا، اظهار کرد: صبح امروز به جهت اینکه آخرین مهلت پرداخت شهریه بود به مسئول امور مالی موسسه مراجعه کردم تا با ارائه چک موفق به انجام انتخاب واحد شوم اما متاسفانه قبول نکردند و خلاصه به اجبار downloadرا جمع آوری نمودم و به حساب شخصی واریز کردم.

وی با ابراز نارضایتی از چنین برخوردی، افزود: موسسات دیگر از نظر مالی خیلی به دانشجویان کمک می‌کنند اما ما موظفیم در این مرکز ابتدا downloadتمام و کمال شهریه را واریز کنیم چراکه در غیر اینصورت نمی‌توانیم انتخاب واحد نماییم یا تا زمانی که حساب صفر نشده باشد ما اجازه حضور در جلسه امتحان را داریم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم