نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دوره‌های کاردانی دانشگاه آزاد به “سما” منتقل می‌شود

معاون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با هدف تربیت نیروی ماهر، دوره‌های کاردانی به سما منتقل می‌شود و واحدهای دانشگاهی متولی ارایه دوره‌های کارشناسی و ارشد می‌شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، حجت‌الاسلام “احمد قلی‌زاده” رئیس سازمان سما در حاشیه افتتاح طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد واحد زنجان، اظهار کرد: فعالیت سما آموزش از پیش‌دبستانی تا مقطع کاردانی است و در حال حاضر ۶۴۰ مدرسه با ۶۱ هزار دانش‌آموز فعالیت می‌کند.

وی افزود: دانشگاه آزاد با پذیرش دانش‌آموز در مدارس سما دانشجویان آینده دانشگاه‌های خود را تامین می‌کند، ولی این تنها هدف سازمان نیست، بلکه در کنار آن، به دنبال طرح‌هایی است که منجر به کیفیت آموزش می‌شود که از آن جمله آغاز به کار ۳۰ مدرسه تخصصی ورزش در دوره ابتدایی پسرانه و دخترانه است.

رئیس سازمان سما با بیان اینکه ۱۲۰ هزار دانشجو در آموزشکده‌های این سازمان مشغول به تحصیل هستند، تصریح کرد: با توجه به اهمیت توان کارآفرینی، توجه به مهارت‌آموزی و تربیت تکنسین مورد توجه جدی قرار گرفته است.

قلی‌زاده تاکید کرد: در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری سنگینی در حوزه تربیت فارغ‌التحصیلان کارشناسی و کارشناسی ارشد صورت گرفته است، در حالی که آمار، بیانگر این مسئله است که تکنسین‌هایی که بتوانند چرخ صنعت را بچرخانند کم است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم