نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دوره‌های کاردانی دانشگاه آزاد به “سما” منتقل می‌شود

معاون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با هدف تربیت نیروی ماهر، دوره‌های کاردانی به سما منتقل می‌شود و واحدهای دانشگاهی متولی ارایه دوره‌های کارشناسی و ارشد می‌شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، حجت‌الاسلام “احمد قلی‌زاده” رئیس سازمان سما در حاشیه افتتاح طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد واحد زنجان، اظهار کرد: فعالیت سما آموزش از پیش‌دبستانی تا مقطع کاردانی است و در حال حاضر ۶۴۰ مدرسه با ۶۱ هزار دانش‌آموز فعالیت می‌کند.

وی افزود: دانشگاه آزاد با پذیرش دانش‌آموز در مدارس سما دانشجویان آینده دانشگاه‌های خود را تامین می‌کند، ولی این تنها هدف سازمان نیست، بلکه در کنار آن، به دنبال طرح‌هایی است که منجر به کیفیت آموزش می‌شود که از آن جمله آغاز به کار ۳۰ مدرسه تخصصی ورزش در دوره ابتدایی پسرانه و دخترانه است.

رئیس سازمان سما با بیان اینکه ۱۲۰ هزار دانشجو در آموزشکده‌های این سازمان مشغول به تحصیل هستند، تصریح کرد: با توجه به اهمیت توان کارآفرینی، توجه به مهارت‌آموزی و تربیت تکنسین مورد توجه جدی قرار گرفته است.

قلی‌زاده تاکید کرد: در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری سنگینی در حوزه تربیت فارغ‌التحصیلان کارشناسی و کارشناسی ارشد صورت گرفته است، در حالی که آمار، بیانگر این مسئله است که تکنسین‌هایی که بتوانند چرخ صنعت را بچرخانند کم است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم