نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

درایت‌”فرجی‌دانا”در بکارگیری اعضا هیات علمی در تصمیم‌گیر‌ها

رییس دانشگاه خواجه‌نصیر گفت: یکی از دستاوردهای دولت یازدهم که با درایت شخص فرجی‌دانا محقق شد، زمینه‌سازی حضور پرنگ اعضای هیات علمی در تصمیم‌گیری‌های دانشگاه‌ها بود که امیدوارم دکتر نجفی این راه را ادامه دهد.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خاکی‌صدیق با سخنرانی در نشست تودیع دکتر رضا فرجی‌دانا و معارفه دکتر محمدعلی نجفی در وزارت علوم گفت: ما شاهد دستاوردهای بزرگی بوده‌ایم که مرهون سعی و تلاش خانواده آموزش عالی بوده است، اما با چالش‌های جدی در دانشگاه‌ها روبه‌رو هستیم. شاید مهم‌ترین چالش کیفیت در آموزش و پژوهش است که در سال‌های گذشته همواره کمیت مورد توجه قرار گرفته و از کیفیت غافل بوده‌ایم.

وی با بیان این که چالش دوم رعایت اصول اخلاقی فردی و جمعی در نظام آموزش عالی است، گفت: خوشبختانه در طی این چند ماه وزارت فرجی‌دانا ایشان در هر دو مورد اهتمام جدی داشتند و گذر از کمیت و کیفیت را در دستور کار خود قرار داده بودند. امیدواریم این روند در دوره سرپرستی دکتر نجفی نیز ادامه پیدا کند.

خاکی‌صدیق که پس از استیضاح دکتر فرجی‌دانا سخن می‌گفت با تاکید بر این که اخلاق‌محوری با دستورالعمل و سخنرانی امکان‌پذیر نیست، گفت: مهم‌ترین مساله عامل بودن به اصول اخلاقی است که دکتر فرجی‌دانا در این مساله مثال‌زدنی هستند. مشی اخلاق‌مداری که ایشان اشاعه دادند بهترین راهکار و الگو برای حل مشکلات است.

وی با بیان این که بدنه اصلی و آموزش عالی کشور اعضای هیات علمی هستند، گفت: اگر به این بدنه اعتماد نداشته باشیم، زمینه به انزوا رفتن آن‌ها را فراهم کرده‌ایم. در این سال‌ها به اعضای هیات علمی دانشگاه اعتماد نکرده‌ایم و به عبارت دیگر در انتخاب دانشجویان دکتری در انتخاب همکاران، مدیران گروه‌های آموزشی و… نقشی برای آن‌ها متصور نبوده‌ایم و تمرکزگرایی را سرلوحه قرار داده‌ایم و نتیجه این گونه رفتارها را دیده‌ایم.

رییس دانشگاه خواجه‌نصیر با بیان این که یکی از دستاوردهای دولت یازدهم که با درایت شخص فرجی‌دانا محقق شد، زمینه‌سازی حضور پررنگ اعضای هیات علمی در تصمیم‌گیری دانشگاه‌ها بوده است، گفت: اکنون فضایی به وجود آمده که افراد احساس تعلق می‌کنند و احساس می‌کنند که به حرف‌شان گوش داده می‌شود و موثر هستند.

خاکی‌صدیق در پایان افزود: برای دکتر فرجی‌دانا آرزوی سلامتی و توفیق دارم تا تلاش‌های خالصانه ایشان مورد پذیرش حضرت ولی‌عصر(عج) قرار گیرد. همچنین آرزوی توفیق و سربلندی برای دکتر نجفی را از خداوند خواستارم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم