نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

۱۰۰ درصد دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی جذب بازار کار شده‌اند

رییس دانشگاه جامع علمی – کاربردی گفت: درنظرداریم درهر رشته تعداد کمی دانشجو پذیرش کنیم و تعداد رشته‎ها را افزایش دهیم تا همه مشاغل تحت پوشش آموزش‌های این دانشگاه قرار گیرند.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه زنجان، عبدالرسول پورعباس ظهر امروزچهارشنبه در مراسم افتتاح پروژه‎های عمرانی دانشگاه جامع علمی – کاربردی استان زنجان، اظهارکرد: در حوزه آموزش عالی گام بلندی بعد از انقلاب در کشور برداشته شده است، به گونه‎ای که امروزه جمهوری اسلامی ایران در مرزهای دانش حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و قدم‎های بزرگی برداشته شده است. تعداد دانشجویان از۱۴۰ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و رشته‎های نظری محض، به بیش از۴ میلیون ۵۰۰ هزار نفر رسیده است و شاهد یک نظام پویا درآموزش عالی کشورهستیم.

وی افزود: با مشارکت ملی درمدیریت و آماده کردن امکانات درهمه حوزه‎ها دوره‎های آموزش مهارتی به خوبی پیشرفت کرده است، به گونه‎ای که هم اکنون بیش از هزار مرکزعلمی کاربردی در سراسر کشور فعال است و همه دستگاه‎ها درگیرآموزش‌‎ها شده و نقشی را دراین مسیر ایفا می‌کنند.

رییس دانشگاه جامع علمی – کاربردی خاطرنشان کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی بیش از۸۰۰ شغل را پوشش می‌دهد که این آموزش‎ها فوق‎العاده چشمگیر است، به نحوی که هم اکنون شاهد صف طولانی ورود داوطلبان به دانشگاه جامع علمی کاربردی هستیم.

وی اظهارکرد: دراین دانشگاه ضمن ساماندهی آموزش‎‌های بلندمدت، توسعه آموزش‎های کوتاه مدت نیز برای تجمیع و ارتقاء مقطع تحصیلی برنامه‎ریزی شده است که این آموزش‎ها، انقلابی در حوزه آموزش عالی کشور است.

پورعباس تصریح کرد: لازم است با مدیریت جهادی در خدمت توسعه آموزش‎ها باشیم، زیرا هر قدر که محتوا استاندارد شود و مدیریت‎ها در خدمت نظام آموزش مهارتی باشد شاهد توسعه خواهیم بود.

وی یادآور شد: هم اکنون دانشگاه جامع علمی – کاربردی از دل محیط کار مدرسان خود را ساماندهی کرده است و اگر همزمان با تحولات کشور در میزان مهارت مدرسان تحول ایجاد نشود به هدف نخواهیم رسید. باید اذعان کرد اعتماد جوانان به نظام آموزش مهارتی جلب شده و تقریباً ۱۰۰ درصد دانشجویان این دانشگاه جذب بازار کار شده‌اند، ولی اعتقاد داریم باید کارها توسعه یافته و مدرسان روحیه جهادی داشته باشند.

پورعباس ادامه داد: برای تحقق اهداف این دانشگاه مراکز، مدرسان تمام وقت خود را جذب کنند که این تحول بزرگی در این حوزه است. همچنین ایجاد خوشه‎های فن‌آوری و تبدیل ایده به تولید باید در دستور کار دانشگاه علمی – کاربردی قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، رییس دانشگاه جامع علمی – کاربردی استان زنجان نیز دراین مراسم، گفت: ساختمان ستاد و مرکز تربیت معلم این دانشگاه در۶ طبقه با بیش از۳ میلیارد تومان اعتبار افتتاح شده و پروژه دیگر ساختمان فرهنگی، کارگاهی و ورزشی ابهر است که در ۴ طبقه و با اعتبار یک میلیارد و ۵۳۷ میلیون تومان امروز افتتاح خواهد شد.

محمد فتحی افزود: در استان ۱۶ مرکز فعال دانشگاه جامع علمی – کاربردی با ۱۰ هزار دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد که ۳۳ درصد دانشجویان خانم و ۶۷ درصد آقا در ۱۲۴ رشته مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم