نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

“دانش‌آشتیانی” مدیری اجرایی و با تفکر استراتژیک است

رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در مورد وزیر پیشنهادی علوم با تاکید بر اینکه ایشان مدیر کاملا اجرایی و با تفکر استراتژیک است، گفت: دکتر”دانش‌آشتیانی” مدیریت آموزش را از پیش از دانشگاه و تا مقطع دانشگاه تجربه کرده و می‌شناسد. به همین دلیل می‌تواند حلقه واسط خوبی بین ورودی‌های دانشگاه که همان آموزش و پرورش است با نهاد دانشگاه باشد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» ایسنا، دکتر مجتبی صدیقی درحاشیه نشست روسای دانشگاه‌ها و در جمع خبرنگاران افزود: ایشان فردی است که سابقه مدیریت اجرایی زیادی دارد و من فکر می‌کنم اگر می‌خواستیم فردی را معرفی کنیم که مدیریت آموزش عالی را به طور کامل در سطوح مختلف تجربه کرده باشد ایشان بهترین گزینه بودند.

وی به سابقه دکتر”دانش‌آشتیانی” در زمینه اجرایی اشاره کرد و افزود: ایشان چه زمانی که در سمت مدیر کل، فعالیت اجرایی خود را با دکتر فرهادی شروع کردند سپس با عنوان معاون وزیر به فعالیت خود ادامه داده و چه در دوره‌های بعد سمت معاونت‌های مختلف را بر عهده داشتند، قابلیت اجرایی خود را نشان دادند و نگاهی به همه این فعالیت‌ها نشان دهنده تجربه بالای مدیریت ایشان است از سوی دیگر هرچند از سال ۸۲ به بعد در کار اجرایی نبودند اما تحولات آموزش عالی را رصد می‌کردند.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در ادامه به دغدغه‌های رهبری انقلاب درباره توسعه علمی کشور بر اساس سند چشم انداز اشاره کرد و گفت: یکی از گزینه‌های قطعی که می‌تواند این امر بزرگ را محقق کند دکتر دانش آشتیانی هستند زیرا به هدف رساندن سیاست‌های کلی که مقام معظم رهبری اعلام کردند نیازمند فکر استراتژیک است که ایشان در عمل ثابت کردند دارای این طرز تفکر هستند.

صدیقی با تاکید بر اینکه دنبال کردن سیاست‌های کلی نیازمند همدلی جدی است، اظهار کرد: دکتر دانش آشتیانی معتقد است باید کلیه نیروهای دلسوز به نظام را با هر سلیقه‌ای در مجموعه دانشگاه و آموزش عالی به کار گرفت تا بتوان سیاست‌ها را به نتیجه رساند. به نظر می‌رسد با توجه به کارنامه خوب اجرایی و مدیریتی و دید کلانی که دکتر دانش آشتیانی دارد یکی از بهترین افرادی است که می‌تواند سیاست‌های رهبر را در مورد دانشگاه به عملیاتی کند.

وی در ادامه به کسری بودجه حوزه آموزش عالی اشاره کرد و گفت: در دوره‌ای که دکتر دانش آشتیانی مسئولیت مالی اداری وزارتخانه را بر عهده داشت کمبود بودجه در کشور حاکم بود و به دلیل دوران دفاع مقدس ما کمبودهای مالی بسیاری داشتیم. ایشان در همان زمان توانست با جذب اعتبارات عمرانی و اعتبارات برای تجهیزات دانشگاه تحولی را در دانشگاه ایجاد کند. ایجاد متراژ‌های بزرگ فضای فیزیکی و نوسازی دانشگاه در همان مقطع نشان می‌دهد که ایشان تعامل خوبی با حوزه سازمان بودجه همان مقطع ایجاد کردند.

صدیقی در پایان خاطرنشان کرد: هم اکنون که گمان می‌رود وضعیت منابع کشور نسبت به سالهای قبل بهتر شده باشد اما باز هم به دلیل بحث و فروش نفت با مشکلات اعتباری در سال آینده و سالهای بعد روبرو خواهیم بود و کسی که می‌تواند با تجربه قبلی اعتبارات مناسبی را به مجموعه آموزش عالی تزریق کند ایشان هستند زیرا ایشان می‌تواند اولویت آموزش عالی را در جمع تامین کنندگان منابع مالی کشور جا بیندازد و موجب تحول شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم