www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

گروه‌های معارف دانشگاه‌های لرستان با کمبود اعضای هیات علمی مواجه‌اند

دبیر استانی گروه‌های معارف دانشگاه‌های لرستان گفت: گروه‌های معارف دانشگاه‌های لرستان با کمبود اعضای هیات علمی مواجه هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، حجت الاسلام فلاحی اصل در جلسه معاونین آموزشی، مدیران گروه معارف و مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان که با هدف بررسی مشکلات گروه‌های معارف در خرم آباد برگزار شد، افزود: گروه‌های معارف دانشگاه‌های لرستان با کمبود اعضای هیات علمی مواجه هستند؛ بنابراین باید تلاش کنیم که این خلاء جبران شود.

وی ادامه داد: مدرسانی که در حال حاضر در گروه‌های معارف دانشگاه‌های استان تدریس می‌کنند به دلیل اینکه در دیگر دستگاه‌ها و نهاد‌ها مشغول به خدمت هستند در اوقاتی که اوج خستگی و ناتوانی آن‌ها است، در کلاس‌ها حضور می‌یابند.

فلاحی اصل افزود: بخشنامه‌ای با عنوان بخشنامه ۴۰۰۰ تدوین شده است که با ابلاغ آن می‌توان مجوزهای لازم را برای جذب استاد در گروه‌های معارف اخذ کرد.

دبیر استانی گروه‌های معارف دانشگاه‌های لرستان گفت: اساتیدی که مجوز تدریس دروس معارف را کسب می‌کنند مراحل تایید صلاحیت‌های عمومی و تخصصی را به سختی طی می‌کنند و با این حال انتظاری که وجود دارد این است که دانشگاه‌ها دیگر به دنبال ارزیابی این اساتید نباشند.

وی اضافه کرد: این موضوع باید برای دانشجویان به خوبی تبیین شود تا این ذهنیت که دروس معارف تنها در دانشگاه‌های کشورما ارائه می‌شوند، برطرف شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم