www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کاهش ۲۰ درصدی هزینه‌های خوابگاه‌های خودگردان

معاون امور دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: بر اساس تصمیم و مصوبه هیات رئیسه دانشگاه، ۲۰درصد هزینه‌های خوابگاه‌های خودگردان کسر و دانشجویان مقاطع تخصصی (رزیدنت و Ph.D) ساکن خوابگاه‌های خودگردان از ابتدای دی ماه مبالغ جدید را با احتساب یارانه ویژه‌ی دانشگاه پرداخت می‌کنند.

دکتر مصطفی محقق در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه تجهیز و نوسازی اسکان دانشجویان تخصصی، از ابتدای مهرماه سال تحصیلی جدید آغاز شد افزود: به استناد آیین نامه ابلاغی وزیر بهداشت، در سه سطوح یارانه ویژه، یارانه معمولی و آزاد هزینه‌های خوابگاه به تصویب هیأت رئیسه دانشگاه رسید اما مجددا در آخرین بررسی، هیات رئیسه دانشگاه، یارانه‌های ویژه‌تری را مصوب و هزینه‌ها حدودا با ۲۰ درصد کاهش مواجه و اجرایی می شود.

این عضو هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه دانشگاه از سال های گذشته با کمبود فضای خوابگاهی مواجه بود گفت: دانشگاه از مهر سال ۸۹ مجبور به سکونت دانشجویان مقاطع تخصصی در پانسیون های خصوصی بود که این مشکل از مهر ماه سال جاری مرتفع و در حال حاضر ۳۰۰ ظرفیت خودگردان برای دختران و ۲۱۰ ظرفیت برای پسران ایجاد شده است.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های چهارساله در دوره‌ی مدیریت جدید دانشگاه نیز، افزایش ظرفیت های خوابگاهی است که در صورت پیگیری و دریافت اعتبارات لازم، امکان ساخت خوابگاه‌های جدید در فضاهای درنظر گرفته شده، وجود دارد.

محقق در پایان خاطرنشان کرد: نماینده مدیریت امور خوابگاه ها بصورت ماهانه از خوابگا‌ه‌های خودگردان بازدید و در صورت وجود مشکلات، مسئولین خوابگاه را ملزم به رفع موارد درخواستی دانشجویان می کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم