www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کار فرهنگی فراتر از حوزه آموزشی و حتی اقتصادی و سیاسی می باشد

مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های استان اردبیل گفت: کار فرهنگی فراتر از حوزه آموزشی و حتی اقتصادی و سیاسی می باشد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی ایسنا، حجت الاسلام حمید معاضدی در هفتاد و سومین گردهمایی معاونان فرهنگی واحدهای جهاد دانشگاهی سراسر کشور که در اردبیل برگزارشد، تصریح کرد: دشمن در صدد وارد کردن یک هجمه سنگین زهرآلود علیه جریان های فرهنگی است که اگر آلودگی به همه فضاها سرایت کند نمی توان به راحتی این آلودگی ها را از بین برد بلکه بهتر است با یک دیدگاه درست و شایسته این ضعف ها و نقص ها را همراه با تدبیر و عقلانیت بیشتر از بین ببریم و اجازه ندهیم عده ای بخواهند از فضای گل آلود فرهنگی در مراکز علمی و دانشگاهی سوء استفاده کنند.

وی کار فرهنگی را فراتر از حوزه آموزشی و حتی اقتصادی و سیاسی خواند و گفت: از فرهنگ می توان به عنوان قطب نمای جهت گیری های درست در یک جامعه یاد کرد که می تواند آثار سودمندی را در صورت بهره مندی از فرصت‌ها و سازماندهی درست به دست آورد.

به گفته وی، حساسیتی که در کار فرهنگی همراه با اولویت‌های جهادی و تحول آفرین وجود دارد بسیار سنگین و گسترده است، به طوری که در این عرصه انجام وظیفه مهمترین رویکرد مقابله با هجمه‌های فرهنگی است که دانشگاه‌ها و مراکز علمی در زدودن آن پیشرو و پیشقدم هستند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های استان اردبیل افزود: دولت یازدهم یک فضای متفاوتی را در تحولات فرهنگی با توجه به نامگذاری سال به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی شکل داده که اگر این حرکت ها و برنامه ریزی‌ها با نگاه درست و تیزبینانه به مقصود نهایی برسد می توان امیدوار بود که حرکت های فرهنگی تحول آفرین رخ بدهد.

معاضدی بیان کرد: در حوزه فرهنگ که یک کار پیچیده تاثیرگذار همراه با نتایج بسیار دیربازده است می توان به رسم ادب و اخلاق نبوی و اسلامی به حرکتی دست زد تا به جای دفع جوانان و دانشجویان، امر جذب در دستور کار قرار گرفته و برخی از خلاء ها و کاستی ها در حوزه تربیتی و وارستگی نسل جوان و نوجوان تحقق پیدا کند.

وی با اشاره به خصوصیات پیامبر مکرم اسلام در تاکید بر اخلاق محوری و صبر و استقامت در مشکلات به عنوان نشانه هایی از حرکت فرهنگی تاثیرگذار اظهار کرد: جهادگران دانشگاهی در حوزه فرهنگی باید با تاسی از این رویکرد، حرکت و رویکرد خود را تقویت کرده و توسعه ببخشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم