www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

پیام وزیر علوم به هفتمین سمینار سراسری بهداشت روانی دانشجویان

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی به هفتمین سمینار سراسری بهداشت روانی دانشجویان، گفت:

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه اصفهان، در پیام فرجی دانا به هفتمین سمینار سراسری بهداشت روانی دانشجویان که صبح امروز (یکشنبه) در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد، آمده است: تربیت نیروی انسانی کارآمد متخصص و متعهد مورد نیاز کشور اصلی‌ترین ماموریت وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری است.

در این پیام آمده است: حضور و جذب استادان توانمند، برنامه‌های درسی روزآمد و دانشگاه‌های مجهز به دانش و فن‌آوری‌های نوین از شرایط لازم، تحقق اهداف عالیه وزارت است و این شرایط و امکانات، زمانی از حداکثر کارایی و اثربخشی برخوردار خواهد شد که دانشجویان بتوانند با آرامش خاطر و بدون هرگونه اضطراب و نگرانی در محیطی شاداب و پرنشاط و با هدف درنوردیدن مرزهای علم و پژوهش قدم بردارند.

در ادامه این پیام آورده شده است: در راستای اجرای سند چشم‌انداز ۲۰ ساله و تحقق بند ۳ سیاستهای کلان ابلاغی رهبر معظم انقلاب در حوزه سلامت که به ارتقاء سلامت روانی جامعه با ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی، تحکیم بنیان خانواده، رفع موانع تنش‌آفرین در زندگی فردی و اجتماعی، ترویج آموزش‌های اخلاقی و معنوی و ارتقاء شاخص‌های سلامت روانی تاکید شده است، وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری دولت یازدهم بر آن است تا با نگاهی راهبردی و بهره‌مندی از همه ظرفیت‌های درون و برون سازمانی و استفاده از استادان مجرب و توانمند شاهد تحقق تمام مؤلفه‌های بیان شده باشد.

در بخش دیگری ازاین پیام آمده است: در ۲۵ سال گذشته به لطف خداوند متعال در جهت تأمین، حفظ و ارتقاء سلامت روانی دانشجویان و دانشگاهیان گام‌های ارزنده و موثری برداشته شده است که سوابق موجود در حوزه مشاوره دانشجویی گواهی بر این مدعاست. عوامل مختلفی از جمله پیچیدگی‌های زندگی ماشینی امروز و افزایش آسیب‌های موجود، مسئولان وزارتی و دانشگاهی را بر آن داشته است تا ضمن حذف آسیب‌ها و برداشتن موانع بازدارنده تمهیدات لازم را در جهت بسترسازی شرایط مطلوب بیاندیشند و درراستای ارتقاء کیفی فضای دانشگاهی اهتمام ورزند.

در پایان این پیام آورده شده است: امیدواریم برگزاری همایش‌ها و سمینارهای مرتبط با حوزه سلامت در جهت انسجام بخشی مراکز مشاوره‌ای دانشجویی و تأمین پشتوانه علمی آن همراه با لحاظ کردن ویژگی‌های بومی و فرهنگی دانشجویان بتواند وزارت علوم را در ادای تکلیف و وظایف خود یاری کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم