www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

وزیر علوم: یونسکو جهت رفع سلطه برخی اعضا در حوزه علوم و فناوری تلاش کند

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در ملاقات با مدیر کل یونسکو با اشاره به ظرفیت های بسیار ایران در حوزه علوم و فناوری خواستار ارتقای روابط بین ایران و یونسکو شد .

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر رضا فرجی دانا با اشاره به اینکه ایران یکی از قدیمی ترین اعضای یونسکو از سال ۱۹۴۸ بوده است، گفت : اطمینان می دهیم که در گسترش و تعمیق روابط با یونسکو صادق و جدی هستیم .

وی افزود : سرمایه ما در این زمینه ، جوانان تحصیلکرده در آموزش عالی و بویژه حضور زنان در عرصه های مختلف اجتماعی ایران است .

فرجی دانا در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ۶۰ در صد دانشجویان را در ایران زنان تشکیل می دهند ، گفت : این آمار مایه افتخار و غرور ایران است زیرا مشارکت زنان باعث ارتقای جامعه در ایران شده است .

وزیر علوم افزود : یونسکو در حوزه فعالیت خود در ایران بیشتر از جنبه میراث فرهنگی و تاریخی کشورمان آگاه است و نیاز است این سازمان بین المللی در زمینه علوم و فناوری و آموزش و پرورش که جزئی از ماموریت یونسکو است ، با ایران همکاری داشته باشد .

فرجی دانا با اشاره به بخش هایی از سخنرانی خود در مجمع عمومی یونسکو گفت : علم بدون مرز است و یونسکو باید در زمینه رفع سلطه برخی از اعضای آن سازمان در حوزه علوم و فناوری تلاش کند .

وزیر علوم افزود : یونسکو باید از اعمال تحریم هایی که سبب جلوگیری از دسترسی مردم به علوم و فناوری و آموزش و پرورش می شود جلوگیری کند و در این زمینه جدیت نشان دهد .

فرجی دانا با تشکر از فعالیت ها و خدمات دکتر جلالی به عنوان نماینده ایران در یونسکو گفت : انتخاب و معرفی ایشان و پذیرش او توسط یونسکو نشان از صداقت و جدیت ایران در ارتقای روابط خود با یونسکو است .

در ادامه این دیدار آیرینا بوکووا مدیرکل یونسکو ضمن تشکر از حمایت هایی که در زمینه ارتقای روابط ایران با یونسکو صورت می پذیرد، گفت : ایران و یونسکو می توانند در زمینه مدیریت آب ، تغییرات آب و هوا و نوآوری با هم همکاری کنند .

وی تاکید کرد : من با این پیام آمده ام که فصل جدیدی در ارتقای روابط ایران و یونسکو بگشایم .

مدیر کل یونسکو همچنین عدالت و مساوات را چالش بزرگ یونسکو و سازمان ملل دانست و گفت : در سازمان علمی ، فرهنگی وآموزشی یونسکو ، هیچ فرهنگی بر فرهنگ دیگر برتری ندارد .

گفتنی است مدیرکل یونسکو پیش از دیدار با وزیر علوم، با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و با حضور درتالار ابوریحان بیرونی دانشگاه تهران در جمع دانشگاهیان سخنرانی کرد .

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم