www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

وزیر علوم: بنیاد اقتصاد مقاومتی بر اقتصاد دانش‌بنیان است

وزیر علوم در نشست مشترک انجمن‌های علمی و مرکز پژوهش‌های مجلس با تأکید بر این که شاه‌بیت اقتصاد مقاومتی توجه به اقتصاد دانش بنیان است، گفت: ما باید مدل اقتصاد دانش‌بنیان را بر مبنای نقش دانشگاه‌ها تبیین کنیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رضا فرجی دانا، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بعدازظهر امروز (چهارشنبه) در نشست مشترک مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با انجمن های علمی سراسر کشور گفت: در الگوی اقتصاد دانش‌بنیان دو عرصه عرضه و تقاضا وجود دارد و در ماه‌های گذشته تلاش کرده‌اند تصویری از این الگو را برای دانشگاهیان ترسیم کنند.

وی نیروی انسانی متخصص، مراکز رشد، مراکز پژوهشی، پارک‌های علم و فناوری و انجمن‌های علمی را در قسمت عرضه قرار داد و افزود: ساختارهای موجود پیش از این در دنیا جواب داده بودند و ما هم به این دلیل آن‌ها را اخذ و بومی کرده‌ایم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مشکل عمده در زمینه فعالیت انجمن‌های علمی را عدم تناسب بین جایگاه عرضه و تقاضا عنوان کرد و با تاکید بر این که مدل عرضه و تقاضا در عرصه‌ی علم و فناوری کارآمد است، اظهار کرد: انجمن‌های علمی در عرضه‌ی استانداردهای بومی،‌ و برنامه‌ریزی ملی نقش‌آفرین هستند.

وزیر علوم ادامه داد: بیشتر گلایه‌های انجمن علمی ناشی از این موضوع است که نظام عرضه و تقاضا در حوزه کاری آنان شکل نگرفته است. متاسفانه این شکل طبیعی از ارتباط را در بسیاری از حوزه‌ها نداریم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: در حال حاضر سه هزار و سیصد شرکت دانش‌بنیان درکشور وجود دارند که محصول تولید می‌کنند ولی اکثر این شرکت‌ها درحال تعطیلی هستند زیرا یک زیرنظام مبادله استاندارد نداریم. ما نیازمند استانداردهای ملی، آزمایشگاه استاندارد و تکمیل زیرنظام‌های مبادله‌ای هستیم که در حال حاضر بخشی از آن در قالب پارک‌های علم و فناوری ایجاد شده است.

وزیر علوم در پایان ابراز امیدواری کرد، امکان تکمیل چرخه عرضه و تقاضا در حوزه علم و فناوری فراهم شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم