www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

واکنش دبیرکل اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی به افزایش ۲۵درصدی شهریه‌ها

دبیرکل اتحادیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی با اعلام افزایش ۲۵ درصدی شهریه‌های دانشگاه‌های غیر انتفاعی گفت: افزایش شهریه‌های دانشگاه‌های غیر انتفاعی برای تمام ورودی‌ها و در تمام مقاطع تحصیلی از مهرماه ۹۳، ۲۵ درصد در شهریه ثابت و ۲۵ درصد در شهریه متغیر اعمال خواهد شد.

علی آهون‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: اتحادیه در گذشته از وزارت علوم درخواست افزایش حدود ۲۰ درصدی شهریه‌ها را داشته البته برای مقطع کارشناسی ارشد به دلیل بالا بودن هزینه‌های پایان نامه‌ها درخواست بیشتری ارائه شده بود.

وی افزایش ۲۵ درصدی شهریه‌ها را مناسب اعلام کرد و گفت: علیرغم گرانی و افزایش هزینه‌ها، اگر بیشتر از این درخواست افزایش شهریه داشته باشیم مزیت موسسات غیر انتفاعی نسبت به دانشگاه آزاد از بین می‌رود. در حال حاضر دانشگاه آزاد دو برابر موسسات غیر انتفاعی شهریه دریافت می‌کند.

وی با بیان اینکه درخواست اصلی اتحادیه از وزارت علوم پر کردن ظرفیت دانشگاه‌هاست تا بالا بردن شهریه، گفت: دانشگاه پیام نور بر اساس اساسنامه‌اش نباید دانشجوی حضوری بگیرد اما اکنون ۶۰ درصد دانشجویان کنکوری به دانشگاه پیام نور فرستاده می‌شوند و این باعث شده تا ظرفیت موسسات غیر انتفاعی خالی باشد.

آهون منش افزود: امیدواریم با برگزاری جلسات کمیته ساماندهی موسسات غیر انتفاعی به یک نتیجه درستی در این زمینه برسیم البته مجلس شورای اسلامی نیز طرحی را تحت عنوان همین نام دنبال می‌کند که البته در ابتدای راه است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم