www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

وابستگی صرف دانشگاه آزاد به شهریه دانشجویی کاهش یابد

اولین جلسه شورای اقتصاد و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد لرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه لرستان، حجت‎الاسلام جمالزاده رئیس دانشگاه آزاد لرستان در این جلسه با اشاره به سیاست کلی دانشگاه مبنی بر کاهش وابستگی به شهریه‎های دانشجویی و کسب حداقل ۱۲ درصد درآمدها از روش‌هایی از جمله تأسیس و راه‎اندازی شرکت‎های دانش بنیان، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بودجه دولتی ندارد و از طرفی دیگر در رقابت با سایر دانشگاه‎ها و مؤسسات آموزش عالی در جذب دانشجو قرار دارد.

وی ادامه داد: با عنایت به این مسأله که ممکن است در آینده با کاهش تعداد دانشجو مواجه شویم باید به سمتی حرکت کنیم که حتی‎الامکان وابستگی صرف دانشگاه را به شهریه دانشجویی کاهش دهیم.

رئیس دانشگاه آزاد لرستان افزود: شورای اقتصاد و سرمایه‎گذاری دانشگاه آزاد لرستان در راستای شناسایی راههای جدید درآمدزایی برای دانشگاه تشکیل شده است و با این حال باید با تشکیل جلسات منظم و برنامه‎ریزی دقیق و هوشمندانه زمینه رسیدن به این هدف را مهیا کنیم.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه ظرفیت‎های فعالیت در شهرها متفاوت است؛ بنابراین باید در کنار یک برنامه منسجم و هماهنگ استانی در هر منطقه بر اساس پتانسیل‎های موجود اقدام کرد.

جمالزاده ابراز امیدواری کرد که برپایی این جلسات نتایج و دستاوردهای خوبی داشته باشد و مصوبات آن پس از طرح در کمیسیون دائمی و جلسه هیئت امنا و موافقت سازمان مرکزی به سرانجام برسند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم