www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

نگاه دولت به تشکل‌های دانشجویی ایجابی است

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه هدف ما در دانشگاه‌ها افزایش تشکل‌ها نیست، گفت: هدف اصلی وزارت علوم در خصوص تشکل‌های دانشجویی این است که این مجموعه‌های فکری بتوانند سخن بگویند و همه سلیقه‌ها اجازه اظهارنظر داشته باشند.

حسین میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اصفهان، اظهار کرد: برای تشکیل یک تشکل دانشجویی در دانشگاه باید افراد متقاضی، شرح نوع فعالیت خود را به هیئت سه نفره دانشگاه متشکل از رییس، معاون دانشجویی و نمایندگی ولی فقیه برده و از آنجا مجوز دریافت کنند.

وی افزود: این قانون در دولت نهم و دهم مصوب شده است و در آن، وظیفه وزارت علوم را بستر سازی و نظارت بر روی تشکل‌ها دانسته است.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ادامه داد: وزارت علوم تا به امروز سعی کرده تا بستری مناسب برای تشکیل تشکل‌ها ایجاد و حداقل‌ها برای آنها در نظر گرفته شود؛ چرا که نگاه دولت به تشکل‌ها ایجابی است و در حال حاضر به تشکل‌هایی که درخواست مجوز دارند در چارچوب قانون مجوز داده می‌شود.

میرزایی با بیان اینکه هدف ما در دانشگاه‌ها افزایش تشکل‌ها نیست، تصریح کرد: هدف وزارت علوم در خصوص تشکل‌های دانشجویی این است که این مجموعه‌های فکری بتوانند سخن بگویند و همه سلیقه‌ها اجازه اظهار نظر داشته باشند، بحث ما بحث کمی نیست، بلکه افزایش مشارکت در دانشگاه‌ها است.

وی یادآور شد: در حال حاضر علاوه بر تشکل‌ها دانشگاه‌های کشور سه اتحادیه جامعه اسلامی، مجمع اسلامی(تحکیم وحدت) و انجمن اسلامی دانشجویان را در خود جای داده‌اند که نشان از فعالیت دانشگاه‌ها در بحث‌های مختلف جامعه دارد، البته در حال حاضر جنبش عدالت‌خواه نیز در برخی از دانشگاه‌های کشور در حال تاسیس شعبه است.

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم درباره نشریات دانشگاهی نیز اظهار کرد: در حال حاضر دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم دارای ۳۵۰۰ نشریه دانشگاهی هستند که این خود نشان از وجود شور در دانشگاه‌های کشور است.

وی خاطرنشان کرد: می‌توان در خصوص تعداد تشکل‌ها و نشریات دانشگاهی اعداد و ارقام اعلام کرد، اما با توجه به ایجاد امید در جامعه به خصوص در فضای دانشگاه افزایش تقاضا برای هر دو مقوله وجود داشته است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم