www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

نحوه پذیرش دانشجو در دانشکده خبر آزاد

معاون سنجش دانشگاه آزاد اسلامی در مورد تاسیس دانشکده خبر این دانشگاه گفت: همانطور که آقای دکترمیرزاده در روز خبرنگار نوید تاسیس دانشکده خبر را دادند، برنامه ریزی برای تاسیس دانشکده خبر دانشگاه آزاد اسلامی زیر نظر واحد تهران مرکزی در حال انجام است و فعالیت‌های این دانشگاه از مهرماه آغاز خواهد شد.

سیدمجتبی علوی فاضل در گفت و گو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: رشته‌هایی که برای این دانشکده در نظر گرفته‌ایم هم متناسب با عنوان دانشکده و هم متناسب با نیاز جامعه خبرنگاری است. این دانشکده در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی دانشجو می‌پذیرد.

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی دقیق در مورد رشته‌هایی که در این دانشکده تدریس خواهند شد و چگونگی انتخاب رشته متقاضیان در روزهای آینده اعلام خواهد شد، اظهار کرد: نحوه پذیرش در همه مقاطع از دو طریق با آزمون و بدون آزمون صورت می‌گیرد. البته در تلاش هستیم که در دوره‌های کاردانی و کارشناسی بدون کنکور دانشجو پذیرش کنیم و دوره اول پذیرش دانشجو در این دو مقطع بدون آزمون است.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه مخاطبان اصلی این دانشکده خبرنگاران هستند، افزود: به همین دلیل سعی می‌کنیم نحوه پذیرش دانشجویان به صورتی باشد که خبرنگاران برای پذیرش در رشته‌های بدون کنکور در اولویت باشند.

علوی‌فاضل در مورد نحوه پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی توضیح داد: انتخاب رشته‌های دانشکده خبر واحد تهران مرکزی برای داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کرده‌اند و موفق به قبولی در رشته‌های دیگر نشده‌اند وجود دارد.

وی افزود: این داوطلبان در زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی با مراجعه به سایت azmoon.org مشاهده خواهند کرد که انتخاب رشته‌های دقیق برای آنها فراهم شده و در صورت تمایل می‌توانند آنها را انتخاب کنند. البته به جز دانشکده خبر رشته محل‌های جدید دیگری هم به تصویب وزارت علوم رسیده و به ما ابلاغ شده است. برای مثال رشته کامپیوتر قبلا در سه شهر دانشجو پذیرش می‌کرده است اما هم اکنون در شهرهای دیگر هم امکان پذیرش دارد.

وی در ادامه درمورد ظرفیت پذیرش دانشکده خبر دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: حداقل ظرفیت پذیرش در مقطع کاردانی و کارشناسی ۴۰ الی ۵۰ نفر،‌ در مقطع کارشناسی ارشد ۲۰ الی ۳۰ نفر و در مقطع دکترا ۵ الی ۱۰ نفر است.

علوی‌فاضل با تاکید بر اینکه زمان دقیق ثبت نام در روزهای آینده اعلام خواهد شد، گفت: البته زمان ثبت نام احتمالا از شنبه هفته آینده آغاز شده و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

وی در پایان در مورد شهریه این دانشکده توضیح داد: شهریه رشته‌های این دانشکده هم همانند شهریه رشته‌های دیگر است البته چون این رشته‌ها علوم انسانی هستند متوسط شهریه آنها از رشته‌های مهندسی و علوم پایه پایین تر است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم