www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مشکل پذیرش دانشجو از سلیمانیه عراق در دانشگاه‌های کردستان رفع شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه‌های قبلی، مشکل مربوط به پذیرش دانشجو از سلیمانیه عراق در دانشگاه‌های استان کردستان رفع شد و این دانشجویان می‌توانند در دانشگاه‌های این استان به تحصیل بپردازند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه کردستان، طیب قدیمی در جلسه جمع‌بندی مباحث کمیته‌ها که با حضور استانداران کردستان و سلیمانیه عراق در استانداری کردستان برگزار شد، به مفاد برخی از تفاهم نامه هایی که در گذشته با سلیمانیه عراق منعقد شده بود اشاره و برخی از توافقات جدید را نیز مطرح کرد.

وی اظهار کرد: در راستای تفاهم نامه قبلی، تبادل اساتید دانشگاه های کردستان ایران و سلیمانیه عراق اجرایی می شود و همچنین فرصت مطالعاتی دوره‌های کوتاه مدت دوره‌های تحقیقاتی و پژوهشی نیز انجام می شود.

قدیمی با اشاره به رفع مشکل پذیرش دانشجو از سلیمانیه عراق در دانشگاه های استان کردستان، عنوان کرد: همچنین دانشجویان می توانند در رشته های اطفال، متخصص زنان، پزشکی عمومی، دندانپزشکی، مدیریت بیمارستان، پرستاری بخش های ویژه و … برای تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی کردستان اقدام کنند.

وی در پایان یادآور شد: همچنین مجوز فعالیت یک شعبه دانشگاه پیام نور در استان سلیمانیه عراق نیز به تصویب رسیده است.

همچنین در این جلسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان نیز طی سخنانی به بیان اهم مفاد تفاهم نامه‌های کشاورزی مابین استان کردستان و طرف عراقی پرداخت و اظهار کرد: لغو ممنوعیت واردات کالا و محصولات کشاورزی از طرف اقلیم کردستان عراق و حمایت از تولیدات داخلی و جایگزین کردن تعرفه، صادرات کالا و محصولات کشاورزی باکیفیت به اقلیم کردستان عراق در صورت داشتن مجوزهای بهداشتی لازم و صادرات گوشت مرغ و انواع تخم مرغ خوراکی مشروط به داشتن گواهی بهداشتی از جمله مفاد تفاهم نامه های بین دو طرف بوده است.

ذوالفقاری همچنین با اشاره به اینکه صادرات انواع خوراک دام و طیور به اقلیم کردستان عراق آزاد است، تصریح کرد: صادرات دام زنده و گوشت قرمز مشروط به داشتن گواهی بهداشتی نیز به اقلیم کردستان عراق صورت خواهد گرفت.

وی در پایان با اشاره به اینکه صادرات انواع ماهی خوراکی و زینتی، گل و نشاء، نهال، قارچ، کمپوست و کودهای شیمیایی و آلی به اقلیم کردستان عراق آزاد است، یادآور شد: بنا به درخواست خود اقلیم کردستان عراق برای حمایت از تولیدات داخلی خودشان، صادارات جوجه یک روزه به این کشور ممنوع اعلام شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم