www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مدیر مسئول نشریه علامه: نظارت قبل از چاپ، بر نشریات تخلف است

مدیر مسئول نشریه روز از نو گفت: نظارت قبل از چاپ در نشریات دانشگاهی طبق نص صریح قانون مطبوعات تخلف محسوب می‌شود.

علامه عزیزی در گفتگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مشکل اصلی موجود را معلوم نبودن جزئیات در آیین نامه نشریات دانست و افزود: در آیین نامه فقط گفته شده که نشریات را حمایت کنید اما حد و میزان و چگونگی آن مشخص نیست. در این شرایط اگر نشریه‌ای بتواند رابطه خوبی با مسئول نشریات داشته باشد بودجه زیادی می گیرد. برخی نشریات هم از نهادهای دیگر کمک می‌گیرند و این ظلمی در حق سایر نشریات است.

وی خواستار تقسیم بودجه عادلانه و منطقی بین نشریات دانشگاهی شد و با تذکر بر اینکه نظارت قبل از چاپ بر نشریات تخلف است گفت: دانشگاه در این باره استدلال می‌کند که ما وقتی روی چیزی سرمایه گذاری می‌کنیم خودمان هم قبلش باید آن‌را ببینیم اگر نه خودتان هم حمایت مالی کنید.

مدیر مسئول روز از نو با بیان اینکه در کمیته ناظر بر نشریات مشکلات ریشه داری وجود دارد، اظهار کرد: مشکلات موجود ناشی از دخیل شدن سلایق به جای قانون است و تا زمانی که قانونی روشن درباره کمیته ناظر وجود نداشته باشد، وضعیت فعلی اصلاح نمی‌شود.

عزیزی معتقد است که انتخابات شورای نظارت بر نشریات نظر جمعی دانشجویان نبوده است. زیرا انتخابات به علت برخی مشکلات مانند پراکندگی با حد نصاب برگزار شد. مثلا دانشکده‌های دانشگاه علامه پراکنده و جمع کردن آنها در معاونت فرهنگی سخت بود. بنابراین تنها دو دانشکده انتخابات را برگزار کردند.

وی در پایان نبود جشنواره مطبوعات دانشجویی را خلائی اساسی دانست و افزود: در برخی موارد به این جشنواره‌ها دید منفی ایجاد شده اما نباید فراموش کرد که همین جشنواره‌ها امیدی در دانشجویان ایجاد می‌کنند و باعث می شوند که افراد حرفشان را به صورت منسجم به گوش مسئولین برسانند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم