www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مازندران یکی از محروم‌ترین استان‌های کشور از نظر آموزش عالی دولتی

رئیس دانشگاه مازندران گفت: بیش از ۲۵۰ هزار دانشجو در استان مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه مازندران، اصغری آقمشهدی در آیین سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان که در دانشگاه مازندران برگزار شد ضمن تبریک به مناسبت عید ولایت وهمچنین آغاز سال تحصیلی جدید اظهارداشت: هدف دانشگاه باید یک مدیریت تحول‌گرا با نگاهی عقلانی و مشارکت جمعی باشد برای ترسیم این هدف در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان نیازمند تحلیل وضعیت موجود هستیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۵۰ هزار دانشجو در استان مشغول به تحصیل هستند گفت: آموزش عالی دولتی در وضعیت مطلوبی نیست و استان مازندران را باید یکی از محروم ترین استان های کشور از نظر آموزش عالی دولتی در مقایسه با آموزش عالی غیر دولتی دانست.

رئیس دانشگاه مازندران افزود: نرخ دسترسی افراد به آموزش عالی در استان مازندران علیرغم رشدی که داشته تا وضعیت مطلوب فاصله دارد از سال ۸۴ تا ۹۲ رتبه استان در ظرفیت آموزش عالی از ۷ به ۱۰ رسیده و سه رتبه تنزل داشته است این امر نیاز به تحلیل دقیق و کارشناسی و همت مسئولان استان و دانشگاه ها دارد که توسعه پایدار را در پی داشته باشد.

آقمشهدی با اشاره به اینکه در بخش علوم انسانی، استان ما جزء استان هایی است که بیشترین رشد را داشته است افزود: نسبت دانشجویان کارشناسی به تحصیلات تکمیلی ۷۴درصد است.

این مسئول با بیان اینکه در سال‌های گذشته ۷۰ درصد دانشجویان دختر و ۳۰ درصد دانشجویان پسر بودند، بیان داشت: در سال‌جاری این نسبت ۷۶ به ۲۴ رسیده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها در بین موسسات و نهادها دارای بیشترین تنوع مقبولیت و کیفیت هستند، بیان داشت: هدف دانشگاه باید مدیریت تحول‌گرا با نگاهی عقلانی و مشارکت جمعی باشد.

رئیس دانشگاه مازندران تصریح کرد: برای ترسیم این هدف در دانشگاه‌ها و موسسات عالی نیاز به تحلیل وضعیت موجود داریم.

وی تامین خوابگاه دانشجویان دختر را یکی از مشکلات این دانشگاه برشمرد و افزود: این مشکل، دانشگاه را با چالش مواجه کرده و نیاز به مساعدت ویژه مقامات کشوری و استانی است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم