www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

لزوم نهادینه‌سازی فرهنگ پژوهش و مطالعه در جامعه

معاون امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور با اشاره به اینکه فرهنگ پژوهش مطالعه باید در جامعه نهادینه شود، گفت: تا زمانیکه این فرهنگ در جامعه نهادینه نشود هرچقدر که اعتبار به این مبحث اختصاص یابد کاری مفید انجام نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام محمداسحاق مسعودی در مراسم افتتاح دفتر نهاد رهبری در دانشگاه پیام‌نور خراسان جنوبی گفت: اسلام دین و مکتبی است که علم و عالم بزرگترین محورهای این دین است.

وی با بیان اینکه پیشوایان این مکتب عالم و دانشمند بودند، اظهار کرد: چنین دینی که در آن علم بسیار مورد توجه قرار گرفته و در راستای علم است را نمی‌توان به راحتی متهم کرد.

معاون امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور با بیان اینکه متن و بطن اسلام علم است، گفت: امامان مناظراتی که تشکیل می‌دادند همه ادیان حضور داشتند و تشویق‌هایی برای دانش و دانش‌طلبی می‌کردند.

مسعودی تصریح کرد: مقصود از دانش تمام دانش‌های مورد نیاز جامعه است و امام صادق(ع) شاگردانی چون “جابر‌حیان” را تربیت کرده‌اند و اگر در اروپا قبل از رنسانس در کلیسا‌ها با وجود عالمان مخالف بودند اما اسلام با وجود عالمان هیچگونه مشکلی ندارد.

وی افزود: پیامبر(ص) در روز عید غدیر دست حضرت علی(ع) را گرفتند و فرمودند: “من شهر علم هستم و علی در آن است و هر کس بخواهد وارد شود باید از این ورودی بگذرد” و این حدیث را تمام اهل سنت و شیعیان در کتاب‌های خود ذکر کرده‌اند؛ که این حدیث حاکی از اهمیتی است که اسلام برای علم قائل است.

معاون امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور با اشاره به اینکه یکی از شاخص‌های تقوا دانش‌افزایی است، گفت: بعد از انقلاب توجه زیادی به بحث علم و دانشگاه شد.

مسعودی ادامه داد: در حال با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص پژوهش و انجام کار پژوهشی اعتبارات خوبی به این امر اختصاص یافته است و نیاز است برای تحقق این امر فرهنگ پژوهش و مطالعه از همان دوران کودکی در کودکان نهادینه شود.

در پایان طی حکمی حجت‌الاسلام و المسلمین جواد اکبری‌مطلق به عنوان سرپرست دفتر نهاد رهبری دانشگاه‌پیام‌نور خراسان جنوبی منصوب شد و دفتر نهاد رهبری دانشگاه پیام‌نور خراسان جنوبی نیز افتتاح شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم