www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است

رئیس پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی اظهار کرد: معاونت فرهنگی، کادرسازی و نیروسازی برای جهاد و انقلاب را نباید فراموش کند.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر حمید آیتی در نخستین گردهمایی نوروزی معاونان فرهنگی استان‌های تهران و البرز که در محل پژوهشکده برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: کار فرهنگی کاری سهل و ممتنع است و امروزه تحولات جامعه و تحولات بین‌المللی کار فرهنگی را پیچیده و مشکل کرده است.

وی با تاکید بر اینکه باید خود را به دانش و آگاهی مجهز کنیم، افزود: امروز افراد فرهنگی، کسانی هستند که به سلاح دانش و آگاهی مجهز بوده، نیازهای جامعه را درک کرده و براساس آن برنامه‌ریزی داشته باشند، به عبارتی دیگر فرد فرهنگی امروز باید روش‌مند باشد.

آیتی سپس با بیان اینکه فرهنگ و پژوهش با هم گره خورده است، تصریح کرد: کار فرهنگی بدون در نظر گرفتن روش‌های پژوهش، کاری شعاری و فاقد اثر است. کار پژوهشی نیز اگر فاقد نگاه فرهنگی باشد، ابتر خواهد بود. بنابراین این دو مجموعه در هم تنیده و لازم و ملزوم یکدیگرند.

وی با اشاره به هدف تاسیس پژوهشکده فرهنگ و هنر، گفت: این پژوهشکده بستری برای کار پژوهشی نیروهای فرهنگی است و در پژوهشکده به روی این نیروها باز است.

رئیس پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی همچنین با اشاره به نامگذاری سال ۹۳ توسط رهبر معظم انقلاب افزود: امسال به نام فرهنگ و مدیریت جهادی نامگذاری شد. اگر شاخص‌های مدیریت جهادی را تدوین کنیم، مرکزی شایسته‌تر از جهاد دانشگاهی دارای این شاخص‌ها نیست.

آیتی ادامه داد: در سال ۹۳ باید از این فرصت استفاده و همایش‌های متعددی در راستای مدیریت جهادی برگزار می‌کردیم. اما مدیریت جهادی مختص به یک سال نیست و ان‌شاءالله در سال‌های بعد از فرصت‌ها به بهترین وجه استفاده کنیم.

رئیس پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی سپس با بیان اینکه حوزه فرهنگ همیشه مقارن با همدلی و تواضع بوده است، اظهار کرد: معاونت فرهنگی کادرسازی و نیروسازی واقعی در جهاد و انقلاب را نباید فراموش کند. چنانچه بسیاری از روسای سازمان‌های جهاد دانشگاهی از حوزه فرهنگی وارد شده‌اند و کادرسازی واقعی در این حوزه انجام می‌گرفته است.

مرکز فرهنگی دانشجویی امام و انقلاب اسلامی ارزش ویژه‌ای دارد

در ادامه این گردهمایی حجت‌الاسلام والمسلمین مبشری، رییس سابق مرکز فرهنگی دانشجویی امام و انقلاب اسلامی در سخنانی بیان کرد: در عرصه فرهنگ باری به دوش داریم و باید این بار را با تمام قوا جلو ببریم.

به گفته وی، در کشورهای دیگر مسؤلیت‌ها در حوزه فرهنگ کمتر است، اما در کشور ما فرهنگ حوزه وسیعی است و در این حوزه افراد باید برنامه‌ریزی دقیقی برای پیشبرد اهداف دین اسلام انجام دهند.

مبشری درخاتمه خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگی مخصوصا در جهاددانشگاهی که ارگان ارزشمندی است، مرکز فرهنگی دانشجویی امام و انقلاب اسلامی که عهده‌دار تبیین اندیشه‌های ناب امام خمینی(ره) ارزش ویژه‌ای دارد و در این زمان که نسل جدید کمتر با اهداف انقلاب آشنا هستند، وظیفه این مرکز گسترده‌تر می‌شود.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم