www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی: مسئله تربیت در دانشگاه‌ها به فراموشی سپرده شده است

یک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه اغتشاش فکری وسیع بر ذهن دانشگاهیان حاکم است، گفت: یکی از مشکلات اساسی در جامعه ما احساس حقارت نسبت به غرب است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، مهدی گلشنی در مراسم افتتاحیه طرح بصیرت افزایی اساتید دانشگاه صنعتی سهند تبریز افزود: هویت اسلامی و ملی، گمشده افراد جامعه امروز است و مسئله تربیت در دانشگاه‌ها به فراموشی سپرده شده است که تمام این مشکلات نیازمند یک تغییر فکری بنیادین در دانشگاهیان است.

وی ادامه داد: بیشتر طرح هایی که برای بررسی و تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی فرستاده می شود حالت روزمرگی دارد و طرح دراز مدت در بین آنها خیلی کم به چشم می خورد و این نشان از آن دارد که برخی از مسئولان کشور بیشتر درگیر مسائل روزمره هستند و این اساتید و دانشگاهیان هستند که می توانند با ایجاد تحول فکری در خود و دانشجویان شعارهای انقلاب اسلامی و اسلامی سازی دانشگاه ها را تحقق بخشند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی در جامعه ما احساس حقارت نسبت به غرب است و هویت اسلامی و ملی گمشده افراد جامعه امروز است، اظهار کرد: در تمام جهان مسلمانان فدای سلطه جویی غربی ها شده اند و ما باید با اولویت سنجی در جهت خودکفایی حرکت کنیم. باید دانش آموزان و دانشجویان را با فرهنگ ملی و دینی آشنا سازیم و در جهت اسلامی شدن و احساس برتری نسبت به غربی ها گام برداریم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم