www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ضرورت توجه واحدهای دانشگاه آزاد به توسعه تحصیلات تکمیلی

ششمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، با حضور معاون برنامه ریزی دانشگاه آزاد اسلامی، نماینده تام الاختیار رییس دانشگاه آزاد اسلامی در استانهای شمالی کشور و اعضای هیأت امنای استان گیلان، در سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر فریدون رهنمای رودپشتی، معاون برنامه ریزی دانشگاه آزاداسلامی، با اشاره به توسعه تحصیلات تکمیلی در استان ها، گفت: توسعه تحصیلات تکمیلی به عنوان استراتژی راهبردی استان هاست که فرآیند آن باید منظم، قانونمند و توأم با نظارت باشد، همچنین نظارت بر کیفیت آموزشی مقاطع تحصیلی مختلف بویژه دکتری تخصصی باید مورد توجه قرار گیرد.

دکتر رهنما افزود: بالغ بر یک میلیون نفر متقاضی ورود به بخش تحصیلات تکمیلی هستند که با بوجود آوردن امکانات و ایجاد ظرفیت لازم، می توان در جهت توسعه تحصیلات تکمیلی در کشور و استانها اقدام کرد .

وی تاکید کرد: حدود ۹ هزار نفر از متخصصان کشور در پورتال جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام کرده اند که باید در بلندمدت با برنامه ریزی و پیش بینی جذب هیأت علمی، در جهت توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی گام برداریم.

در ادامه دکتر احمد شاهورانی، نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه در استانهای شمالی، ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، حضرت امام حسین (ع) و یاران وفادارش، اظهار کرد: ما باید در ماه محرم از حماسه ای که امام حسین (ع) و یاران وفادارش در صحرای کربلا آفریدند، درس بگیریم و درس امروز مقابله با ناهنجاری ها و بی عدالتی هاست.

دکتر شاهورانی با تأکید بر توجه به علم و دانش گفت: هیچ مسئله ای بالاتر از توجه به دانش و علم نیست که این باعث حرکت جامعه رو به جلو می شود. خوشبختانه جامعه ما در سال های پس از پیروزی انقلاب حرکت های خوبی داشته است. یکی از این حرکت ها، تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی است که باعث شد امروز شاهد تبدیل شدن دانشگاه آزاد اسلامی به بزرگترین دانشگاه حضوری جهان باشیم.

نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در استانهای شمالی کشور همچنین تصریح کرد: مدیران و مسولان در دانشگاه آزاد اسلامی باید جهت خدمت به فرزندان این مرز و بوم، ادای وظیفه کرده و جهت رسیدن به اهداف دانشگاه، با برنامه ریزی مناسب، دانشگاه را به جلو هدایت کنند.

در ابتدای این جلسه نیز دکتر علیرضا امیرتیموری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تسلیت فرارسیدن ماه محرم، گزارش مبسوطی از فعالیت های هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ارائه کرد.

در پایان هر یک از اعضای هیأت امنای استانی گیلان، نظرات و پیشنهادات خود را در مورد بندهای مختلف دستور کار جلسه مطرح کردند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم