www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رییس انجمن مدیریت آموزشی: هنوز در زمان نمره و کارنامه مانده‎ایم

رییس انجمن مدیریت آموزشی ایران یکی از مهم‎ترین ایرادات آموزشی کشور در بحث تعلیم و تربیت را سنتی عمل کردن بیان کرد و گفت: در حالی که دنیای امروز در جهت انتقال علم روز در سطوح مختلف علمی آموزشی حرکت می‏‌کند ما هنوز در زمان نمره و کارنامه دادن مانده‎ایم.

محمدرضا بهرنگی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، باتاکید بر اینکه باید همگام با تغییرات و تحولات و نیاز روز در حوزه علمی گام برداریم، افزود‌: پیشگام شدن با تحولات روز دنیا و تربیت استادان حرفه‎ای در سطوح عالی آموزش ما را قادر می‎سازد در جهت فراگیری عملی علم پیش برویم.

وی تصریح کرد: یکی از توصیه‎های مقام معظم رهبری در خصوص افزایش فهم است که در صورت پایین بودن سطح فهم کشور، باعث مسلط شدن دشمنان بر ما خواهد بود، پس باید در جهت افزایش فهم با تولید علم و بهره‌وری از الگوهای برتری آموزشی بتوانیم بدنه آموزش کشور را بیمه کنیم.

رییس انجمن مدیریت آموزش ایران در ادامه با اشاره به نگاه عملی داشتن به علم، یادآور شد: متاسفانه یکی دیگر از مشکلات ما در بحث آموزش، شعاری عمل کردن در این زمینه است، در حالی که در روایات اسلامی تاکید می‌شود علم باید در گرو پرورش انسانی و در خدمت وی عمل کند. متاسفانه این شعارها امروز فقط دیوارهای آموزشی ما را مزین کرده است.

بهرنگی در خاتمه خاطرنشان کرد: اساتید نیز باید همگام با دانشجویان حرکت کنند و به دنبال یافتن تحقیقات علمی در جهت مدیریت کلاس و ارتقای یادگیری باشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان
پیش‎بینی اختصاص ۵ میلیارد تومانی به دانشکده‎های قرآنی در دست ساخت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم