www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ریز آمار نقل و انتقالات در سال ۹۲

مدیرکل امور دانشجویان داخل سازمان دانشجویان وزارت علوم جزییات آمار نقل و انتقالات در سال تحصیلی ۹۳-۹۲ را تشریح کرد.

دکتر محمدحسن یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه به طور کلی در این سال تحصیلی بیش از ۳۲ هزار درخواست نقل و انتقال توسط دانشجویان ثبت شده است، گفت: آمار کل درخواست‌ها ۳۲ هزار و ۱۴۷ مورد بوده است که در نهایت با ۴۴ درصد آن‌ها موافقت به عمل آمده است.

وی افزود: از مجموع درخواست‌های واصله به دانشگاه‌های مبداء ۲۰ هزارو ۶۶۶ مورد یعنی ۶۴٫۲۸ درصد درخواست‌ها مورد موافقت مبداء قرار گرفت و به دانشگاه‌های مقصد ارجاع داده شد که از این تعداد با ۱۳ هزار و ۱۶۱ مورد یعنی ۶۸٫۵۲ درصد درخواست‌های پذیرفته شده توسط دانشگاه مبداء موافقت شد، بنابراین به طور کلی با ۴۴ درصد کل تقاضاها موافقت به عمل آمده است.

مدیرکل امور دانشجویان داخل سازمان دانشجویان وزارت علوم سهم دانشگاه‌های دولتی در آمار کلی درخواست‌ها را ۱۹ هزار و ۴۴۸ مورد عنوان کرد و گفت: دانشگاه‌های مبداء با ۱۳ هزار و ۴۳۵ مورد از این درخواست‌ها موافقت کردند که این تعداد معادل ۶۹ درصد کل درخواست‌های واصله به این دانشگاه‌هاست.

یوسفی خاطرنشان کرد: از مجموع درخواست‌های موافقت شده توسط دانشگاه مبداء ۸۳۷۳ درخواست یعنی ۶۲٫۳ درصد نیز مورد موافقت دانشگاه‌های دولتی مقصد قرار گرفت، بنابراین با این آمار با ۴۳٫۰۵ درصد تقاضاها در دانشگاه‌های دولتی موافقت شده است.

وی همچنین درباره درخواست‌های نقل و انتقالات در دانشگاه‌های غیردولتی و غیرانتفاعی نیز، اظهار کرد: دانشجویان این دانشگاه‌ها در مجموع ۶۵۱۱ درخواست را ثبت کردند که ۳۸۲۶ مورد از این درخواست‌ها معادل ۵۸ درصد مورد موافقت دانشگاه‌های مبداء قرار گرفت.

مدیرکل امور دانشجویان داخل سازمان دانشجویان وزارت علوم با بیان اینکه از این تعداد با ۳۳۵۵ درخواست توسط دانشگاه مقصد موافقت شد، تصریح کرد: با توجه به تعداد درخواست‌های موافقت شده توسط دانشگاه‌های غیرانتفاعی مبداء با ۸۷٫۶۸ درصد این درخواست‌ها توسط دانشگاه‌های مقصد موافقت انجام گرفته است که به طور کلی از مجموع تقاضاهای واصله، با ۵۱٫۵۲ درصد کل تقاضاها در دانشگاه‌های غیردولتی و غیرانتفاعی موافقت شده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم