www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

راه اندازی مقطع کارشناسی ارشد علوم تربیتی در سمیرم

رییس دانشگاه پیام نور سمیرم گفت: بهمن ماه امسال رشته علوم تربیتی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور سمیرم راه اندازی خواهد شد.

تاکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در سمیرم، اظهارکرد: ایجاد رشته کارشناسی ارشد علوم ارتباطات در دانشگاه پیام نور سمیرم جزء رشته‌های پیشنهادی به وزارت علوم بود، اما متاسفانه تاکنون این رشته تایید نشده است .

وی افزود: انتظار داریم در آینده بتوانیم کارشناسی ارشد رشته شیمی را نیز در دانشگاه پیام نور سمیرم راه اندازی کنیم که البته این مهم نیارمند همکاری مسوولان و فراهم بودن برخی شرایط است .

رییس دانشگاه پیام نور سمیرم با بیان اینکه اکنون بیش از یک هزار و ۷۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، افزود: ۶۰ درصد دانشجویان این دانشگاه بومی هستند .

تاکی با بیان اینکه تعداد دانشجویان این دانشگاه به نسبت سال گذشته ۴۰۰ نفر کاهش یافته است، ادامه داد: اشباع شدن برخی رشته‌ها در شهرستان و دایر بودن مراکز پیام نور در شهرستان‌های اطراف از جمله مهم‌ترین دلایل کاهش دانشجو در این دانشگاه است .

وی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور سمیرم از ۱۹ رشته در مقطع کارشناسی برخوردار است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تنها شش رشته در این دانشگاه فعال است و مابقی رشته‌ها یا غیر فعال و یا اینکه از تعداد دانشجویان اندکی برخوردار است .

رییس دانشگاه پیام نور سمیرم اضافه کرد: رشته‌های مهندسی کشاورزی، حسابداری، حقوق، روانشناسی و مشاوره از جمله رشته‌های پرطرفدار در دانشگاه پیام نور سمیرم است .

تاکی تصریح کرد: یکی از راهکاری اصلی برای افزایش تعداد دانشجویان در دانشگاه پیام نور سمیرم حمایت از دانشجویان بومی و ایجاد رشته‌های متناسب با نیاز و موقیعت شهرستان سمیرم است .

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم