www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رئیس دانشگاه علم و صنعت: دانشگاه‌ها باید پیش‌قراولان فرهنگ و اقتصاد باشند

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران پیش قدم شدن دانشگاه را لازمه‌ تحقق شعار رهبری برای سال ۹۳ دانست.

دکتر محمد برخورداری در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، گفت: به دلیل اینکه اکثر مدیران کشور یا از جامعه دانشگاهی هستند و یا از فارغ‌التحصیلان آن، پس دانشگاه باید در اجرای شعار اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی پیش قدم باشد.

وی همچنین عزم ملی را مستلزم وحدت ملی دانست و گفت: برای به وجود آمدن آن در دانشگاه و هدایت دیگران، خودمان باید قدم اول را برداریم؛ البته انسجام وحدت در دانشگاه‌ها به نحوه خوبی وجود دارد که باید از آن مراقبت کنیم و طبیعتا در هر دانشگاهی هر استادی با توجه به رشته‌اش تلاش می‌کند تا این سنجش‌ها به ویژه فرهنگ پیشرفت کند.

برخورداری در ادامه با اشاره به اهمیت اقتصاد یادآور شد: زیربنای اقتصاد نیز فرهنگ است که وظیفه دانشگاه است که فرهنگ خوبی را در جهت اقتصاد ملی و مقاومتی در میان مردم رواج دهد.

وی در ادامه از اولویت‌های دانشگاه برای سال پیش سخن گفت وعمده برنامه‌های این دانشگاه را متمرکز بر روی تاسیس شرکت‌های دانش بنیان و بهره‌برداری از علم جهت تولید و بهره‌ اقتصادی دانست.

به گفته برخورداری، دانشگاه‌ها به پژوهش اهمیت زیادی می‌دهند و رشد بسیاری داشته و کشور نیز به دنبال همین دانش در جهت تولید و کاربردی کردن پژوهش‌ها است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم