www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رئیس جدید دانشگاه لرستان: سیاسی‎کاری و باندبازی برای دانشگاه سم است

رئیس جدید دانشگاه لرستان گفت: کرسی‎های آزاداندیشی محلی برای تبلور افکار بر مبنای موازین اسلام و انقلاب است.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه لرستان، خسرو عزیزی در مراسم تودیع و معارفه روسای دانشگاه لرستان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری، افزود: پیشرفت و توسعه یک ملت به دانشگاه برمی‎گردد و تعالی هر کشور مدیون این مراکز آموزشی و علمی است.

وی با اشاره به اینکه اگردانشگاه درست عمل کند مملکت سیر تحول را بهتر طی می‎کند، بیان کرد: دانشگاه‎ها مهم‎ترین و اساسی‎ترین محور توسعه همه جانبه هر منطقه هستند و بسترهای فعالیت این مراکز علمی آموزشی برای توسعه هر استان باید فراهم شود.

عزیزی اضافه کرد: یکی از این بسترها مستقل بودن دانشگاه‎ها از گروه‎های سیاسی و باندهای مختلف است.

رئیس جدید دانشگاه لرستان ادامه داد: سیاسی‎کاری و باندبازی برای دانشگاه‎ها سم است و همه باید تلاش کنند که این مراکزعلمی آموزشی در مسیر اصلی خود گام بردارد.

وی یادآور شد: دانشگاه باید به محلی برای تبلور افکار بر مبنای اصول و موازین نظام مقدس تبدیل شود و برگزاری کرسی‎های آزاداندیشی به نحوی که مثمرثمر باشد یکی از راهکارهای رسیدن به این مهم است.

عزیزی با بیان برنامه‎های آینده خود گفت: توانمندسازی اعضای هیئت علمی از بعد تربیتی فرهنگی، تلاش جهت ایجاد فضای آرام و بانشاط برای رشد خلاقیت، علم، امید و فناوری، تأکید بر رعایت قانون نظم و انضباط نیروی انسانی در جهت بالا بردن بهره‎وری، حفظ و ارتقاء شأن و منزلت دانشگاهیان و… از عمده برنامه‎های بنده خواهد بود.

رئیس جدید دانشگاه افزود: تقویت روحیه تلاش و خدمتگذاری، رشد روحیه نقدپذیری، فراهم‎سازی زمینه شکوفایی خلاقیت‎ها در دانشگاه‎ها، تلاش در جهت سوق دادن پژوهش‎ها به سمت تقاضامحوری، شناخت پتانسیل‎ها، تنگناهای ملی و انطباق دانشگاه‎ها با آنها، توسعه و استحکام بخشیدن حوزه و دانشگاه‎ها در راستای سیاست‎های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی دولت تدبیر و امید، ایجاد تعامل بین دانشگاهیان و سایر دستگاه‎های استانی و تلاش برای توسعه همه جانبه استان با محوریت دانشگاه از جمله برنامه‎های آینده دانشگاه خواهد بود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم