www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دیدار وزیرعلوم با همتای مراکشی

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با وزیر آموزش عالی مراکش دیدار کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر محمد فرهادی در این دیدار که در حاشیه اجلاس وزرای علوم کشورهای جنبش غیرمتعهد برگزار شد، با ابراز امیدواری از گشایش هر چه زودتر سفارت مراکش در ایران گفت:‌ ایران آماده هرگونه همکاری در زمینه های مختلف با کشور مراکش است و امیدواریم همکاری های علمی دو جانبه بین دو کشور در قالب های مختلف آموزشی و دانشگاهی گسترش یابد.

خانم آتمانی عبد العزیز نیز در سخنانی گفت: ممنونم که خواستار بازگشایی سفارت مراکش هستیم و خوشحالم که سفارت ایران در کشور مراکش گشایش یافت.

وی با بیان اینکه روئسای دانشگاه های ایران و دانشگاه های مراکش می توانند با یکدیگر ارتباط مستقیم داشته باشد گفت:‌ حدود ۱۵ دانشگاه در مراکش وجود دارد.

وی از تلاش برای ارتقای دانشگاه های مراکش خبر داد و افزود: در اجلاس وزرای علوم کشورهای عضو جنبش عدم تعهد مهمترین مسئله ، مسئله پژوهش علمی است.

وزیر آموزش عالی کشور مراکش با اشاره به پیشنهاد دکتر فرهادی در بیانیه تهران مبنی بر اینکه یک روز به عنوان روز پژوهش انتخاب شود گفت: من فکر می کنم این پیشنهاد، پیشنهاد بسیار خوبی بوده و امیدوارم مورد قبول سازمان ملل قرار گیرد.

در ادامه وزیر علوم ،‌تحقیقات و فناوری نیز گفت:‌ امیدواریم که یک کمیسیون مشترک در زمینه علم و فناوری بین دو کشور شکل بگیرد .

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم