www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشجویان روسی زبان فارسی را زبان خارجه دوم می‌دانند

معاون امور بین الملل دانشگاه دولتی آستراخان با بیان اینکه آموزش زبان روسی در دانشگاه گیلان موفقیت آمیز بوده است، گفت: دانشجویان روسی، زبان فارسی را زبان خارجه دوم می دانند.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه گیلان، دکتر نیکلای خورچاک امروز دوشنبه در نشست با روسای دانشگاه گیلان با اشاره به تحصیل ۱۵ هزار دانشجو در ۱۹ دانشکده این استان گفت: ۶۰۰ استاد در این دانشکده ها تدریس می کنند که ۳۰ درصد از این اساتید دارای درجه دکتری هستند.

وی ضمن اعلام آمادگی در زمینه علمی و علوم انسانی یادآور شد: طی سالهای گذشته تنها تبادل دانشجو در رشته زبان و ادبیات میان دو استان صورت می گرفت؛ اما با توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های دانشگاه گیلان و دانشگاه‌های آستراخان پیشنهاد می شود در رشته‌های مختلف تبادل استاد و دانشجو صورت گیرد.

دکتر نیکلای خورچاک اضافه کرد: با وجود پارک‌های علم و فناوری و رشته‌های مختلف علمی- تحصیلی در دو استان گیلان و آستراخان می توان شیوه های، پژوهش در زمینه‌های علمی و علوم انسانی را بیش از پیش ارتقاء بخشید.

وی با بیان اینکه آموزش زبان روسی در دانشگاه گیلان موفقیت آمیز بوده است، گفت: دانشجویان روسی زبان فارسی را زبان خارجه دوم می‌دانند.

دکتر نیکلای خورچاک خواستار راه‌اندازی رشته کارشناسی ارشد زبان روسی و فارسی بین دانشگاه گیلان و آستراخان روسیه شد و گفت: راه‌اندازی رشته کارشناسی ارشد زبان روسی و فارسی یکی از مصوبات جلسات سال‌های گذشته بود که به مرحله اجرا نرسید.

یوری پمینوف، رییس دانشگاه دولتی فنی آستراخان نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه درحال حاضر۵۰ رشته تخصصی در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه‌های آستراخان وجود دارد، افزود: زمینه‌های مناسبی برای همکاری میان دانشگاه گیلان با دانشگاه فنی آستراخان روسیه وجود دارد.

وی تصریح کرد: وجود دانشگاه‌های شیمی، کشف منابع نفت، گاز، زمین شناسی، شیلات، حقوق، اقتصاد، تکنولوژی و ارتباطات و منابع دریایی در آستراخان روسیه می تواند زمینه تبادل استاد و دانشجویان را میان این ۲ استان حاشیه خزر فراهم کند.

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست هیئت آستراخان از کلاس روسی در دانشکده علوم انسانی، آزمایشگاه‌های دانشکده فنی و کشاورزی و مرکز تحقیقات سلولی و ملکولی دانشگاه علوم پزشکی و آزمایشگاه تربیت بدنی بازدید کردند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم